سپرهای دفاعی صنعت فولاد برای مقابله با تحریم
برای کاهش آسیب های ناشی از تحریم بر صنعت فولاد سه رویکرد بایستی اتخاذ شود که شامل واگذاری زنجیره فولاد به بخش خصوصی، اصلاح قوانین ضد تولید و در نهایت کنار گذاشتن دستورالعمل های دستوری می باشد.

سید علی گلپایگانی مدیر عامل پاسارگاد فولاد نوید در گفت و گو با  چیلان  با مطرح کردن این سوال که آیا تحریم ها می توانند به تنهایی چالش بزرگی برای صنعت فولاد کشور به وجود بیاورند که مزیت های نسبی زیاد آن را در خود حل کند؟ گفت: به اعتقاد بنده خیر، چون علاوه بر تحریم ها، چالش های داخلی هم به خاطر بی تدبیری برخی مدیران و مسئولین وجود دارد که اهمیت آن کمتر از تحریم ها نیست.

وی افزود: اما مزیت نسبی صنعت فولاد آن قدر در کشور ما قدرتمند است که هر دو چالش را پشت سر گذاشته و خواهد گذاشت اما قطعا آسیب هم خواهد دید!

گلپایگانی تصریح کرد: برای کاهش این آسیب، باید چند اقدام اساسی انجام داد. اولا به سرمایه گذاری بخش خصوصی واقعی اهمیت بدهیم و زنجیره فولاد را از صفر تا صد به بخش خصوصی واگذار کنیم و دولت در همه زمینه ها حمایت کند. ثانیا قوانین ضد تولید و سرمایه گذاری و اشتغال مانند قانون کار و قانون مالیات بر ارزش افزوده را اصلاح کنیم و ثالثا رویکرد بخشنامه ها و دستورالعمل های دستوری که متعدد و متناقض یکدیگر هم هستند، کنار بگذاریم و با همفکری واقعی و عملگرایانه با تشکل ها تصمیمات تنظیم بازار و صادرات و واردات اتخاذ کنیم.

2

تاریخ انتشار : ۳ دی ماه ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۶
شناسه مطلب : 23154
ارسال
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

ویژه نامه چیلان- کارنامه 6 ماهه 99