سهام دولت در کدام شرکت فولادی به مردم عرضه می‌شود؟
بر اساس مصوبه هیأت وزیران، باقی‌مانده سهام دولت در شرکت فولاد مبارکه با تخفیف ۲۵ درصدی به مردم واگذار می‌شود.

به گزارش  چیلان ، هیأت وزیران تصویب کرد که باقی‌مانده سهام دولت در ۱۸ شرکت بزرگ با تخفیف ۲۰ تا ۲۵ درصدی و از طریق صندوق قابل معامله بورسی به مردم واگذار می‌شود. طبق مصوبه هیأت وزیران، امکان واگذاری سهام این شرکت‌ها به تنهایی و خارج از صندوق‌های قابل معامله نیز وجود دارد و عرضه عمومی سهام دولت در این شرکت‌ها به روش ثبت سفارش نیز می‌تواند صورت گیرد.

فولاد مبارکه که بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد در کشور است، یکی از شرکت‌هایی است که دولت قصد دارد سهام خود در آن را با تخفیف ۲۵ درصدی به مردم واگذار کند.

مبنای محاسبه قیمت برای اعمال تخفیف، قیمت متوسط سهام در ۳۰ روز منتهی به تاریخ فراخوان واگذاری خواهد بود.

در مصوبه هیأت وزیران آمده است:

بر این اساس تصویب نامه هیأت وزیران که در تاریخ ۲۰ فروردین سال ۱۳۹۹ با امضای اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به وزارت امور اقتصادی و دارایی برای اجرا ابلاغ شده، اذعان دارد؛ هیأت وزیران در جلسه ۱۷ فروردین ۹۹ پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی به استناد جزء ۱-۲ بند الف تبصره ۲ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور تصویب کرد:

۱- میزان تخفیف واگذاری سهام متعلق به دولت در قالب صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF) به شرح زیر است:

الف- سهام قابل واگذاری به صندوق سرمایه گذاری قابل معامله، واسطه گری مالی شامل باقیمانده سهام متعلق به دولت و یا شرکت‌های دولتی در شرکت‌های بیمه البرز،‌ بیمه اتکایی امین، بانک‌های صادرات، ملت و تجارت به میزان ۲۰ درصد.

ب- سهام قابل واگذاری به صندوق سرمایه گذاری قابل معامله خودروسازی و صنایع فلزی شامل باقیمانده سهام متعلق به دولت و یا شرکت‌های دولتی در شرکت‌های ایران خودرو، سایپا، ملی صنایع مس ایران و فولاد مبارکه به میزان ۲۵ درصد.

ج – سهام قابل واگذاری به صندوق سرمایه گذاری قابل معامله صنایع پالایش نفت و پتروشیمی شامل باقیمانده سهام متعلق به دولت و یا شرکت‌های دولتی در شرکت‌های پالایش نفت تبریز، پالایش نفت بندر عباس، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران به میزان ۲۰ درصد.

۲- واگذاری سهام شرکت‌های فوق می‌تواند به صورت ثبت سفارش نیز مشمول تخفیف‌های ذکر شده در بند ۱ این تصویب نامه باشد.

۳- مبنای محاسبه قیمت برای اعمال تخفیف، قیمت متوسط سهام در ۳۰ روز منتهی به فراخوان واگذاری خواهد بود.

تصویر این مصوبه را ببینید:

2

تاریخ انتشار : ۲۴ فروردین ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۹
شناسه مطلب : 30823
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.