گزارش روز چیلان از معاملات نمادهای فولادی و سنگ آهنی بازار سهامورود بورس تهران به ابرکانال ۸۰۰ هزار واحدی/​ معاملات خوب فولادی‌ها و سنگ آهنی‌ها/​ فخوز هم کنفرانس لازم شد
امروز دوشنبه هشتم اردیبهشت شاخص کل بورس با یک رکوردشکنی دیگر، برای نخستین بار وارد ابرکانال ۸۰۰ هزار واحدی شد. در کلیت بازار سهام امروز معاملات روان‌تر و متعادل‌تر دنیال شد و بر تعداد سهم‌هایی با معاملات منفی افزوده شد. با این وجود، بازهم اکثر نمادهای فولادی و سنگ آهنی، معاملات خوبی را پشت سر گذاشتند و به نظر می‌رسد روزهای خوب سهامداران این شرکت‌ها همچنان ادامه داشته باشد.

به گزارش  چیلان ، امروز شاخص کل بورس تهران بیش از ۲۲ هزار و ۷۰۰ رشد کرد و تا ارتفاع ۸۲۰ هزار واحدی بالا رفت. بورس تهران بدین ترتیب، موفق شد در ادامه پیشروی سریع خود، ابرکانال ۸۰۰ هزار واحدی را نیز با موفقیت فتح کند.

با وجود رکوردشکنی خیره‌کننده شاخص کل بورس، امروز بر تعداد نمادهای منفی بازار افزوده شد و ۱۲۴ نماد بورس تهران در بازه منفی دامنه نوسان روزانه معامله شدند. نمادهای فولادی و سنگ آهنی اما امروز هیچ‌گونه سیگنال نگران‌کننده‌ای از خود بروز ندادند. فخوز با رشد متوالی بیش از ۵۰ درصدی، برای برگزاری کنفرانس اطلاع‌رسانی، طعم شیرین توقف دو روزه را چشید. کاوه که کنفرانس اطلاع‌رسانی را برگزار کرده بود، امروز بازگشایی باشکوهی داشت و رشد بیش از ۱۰ درصدی را تجربه کرد. تعداد زیادی از نمادهای فولادی و سنگ آهنی که در جدول زیر قابل مشاهده هستند، با صف خرید به معاملات امروز خود پایان دادند و عده زیادی از سرمایه‌گذاران همچنان در حسرت اضافه کردن نمادهای فولادی و سنگ آهنی به سبد سهام خود ماندند! فولاد مبارکه نیز با تأثیر مثبت ۲۰۳۲ واحدی، دومین نمادی بود که بیشترین سهم را در رکوردشکنی شاخص کل بورس تهران داشت.

امروز ارزش کل معاملات بورس و فرابورس، حدود ۱۴۱۰۰ میلیارد تومان بود. به عنوان یک قاعده در هفته‌های اخیر، هر بار که معاملات روان‌تر دنبال شده و بر تعداد سهم‌های منفی بازار افزوده شده، ارزش معاملات رشد قابل توجهی را تجربه کرده است. این امر قدرت خیره‌کننده تقاضا را نشان می‌دهد و همین تقاضای سنگین برای خرید سهام توسط حقیقی‌ها بوده که رشد اخیر بازار سهام را رقم زده است. تا این تقاضا در بازار بورس وجود دارد، خطر بزرگی این بازار را تهدید نمی‌کند.

جدول زیر که تغییرات قیمتی نمادهای فولادی و سنگ آهنی در روز جاری را نشان می‌دهد، ببینید:

2

تاریخ انتشار : ۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۴
شناسه مطلب : 31113
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.