گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ سقف قیمت شمش فولادی صادراتی ایران به ۳۸۰ دلار رسید/ افزایش صادرات فولاد، فرمول مهار نرخ ارز
چیلان طبق روال پنج‌شنبه هر هفته، قیمت فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور به دست آید. علاوه بر این، قیمت شمش فولادی صادراتی ایران، طبق فرمول وزارت صمت، مبنای قیمت‌گذاری شمش در بورس کالا است. در هفته جاری، قیمت بیلت صادراتی ایران، ۱.۱ درصد افزایش یافت و در بازه ۳۷۰ دلار تا ۳۸۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. این بالاترین قیمت شمش فولادی صادراتی ایران از هفته آخر اسفند ۹۸ تاکنون است. میانگین هفتگی قیمت اسلب صادراتی ایران نیز با رشد ۱.۳ درصدی به ۳۷۷.۵ دلار به ازای هر تن رسید که بالاترین قیمت در سال ۹۹ است.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت اسلب صادراتی ایران در هفته جاری، در محدوده ۳۷۵ تا ۳۸۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به هفته گذشته، رشد ۱.۳ درصدی را نشان می‌دهد. در این هفته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران به محدوده ۳۷۰ تا ۳۸۰ دلار به ازای هر تن رسید که میانگین این قیمت‌ها، ۳۷۵ دلار به ازای هر تن، رشد ۱.۱ درصدی را نسبت به قیمت‌های ۱۸ تیر نشان می‌دهد.

این نخستین بار است که در سال جاری، بیلت و اسلب صادراتی ایران در قیمت ۳۸۰ دلار به ازای هر تن معامله می‌شوند.

افزایش قیمت فولاد صادراتی ایران، در حالی که در هفته‌های اخیر نرخ ارز با جهش مواجه شده، خبر خوبی برای اقتصاد ایران محسوب می‌شود. در صورتی که صادرات فولاد تسهیل شود و مقررات محدودکننده صادرات کنار گذاشته شود، فولادسازان ایرانی می‌توانند از فرصتی که به واسطه احیای قیمت بیلت و اسب ایجاد شده استفاده کنند و درآمدهای ارزی خود را افزایش دهند. درآمدهای ارزی ناشی از صادرات فولاد می‌تواند در هفته‌های پیش رو به مهار نرخ ارز کمک کند.

در نمودار زیر، قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

2

تاریخ انتشار : ۲۶ تیر ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۸
شناسه مطلب : 32193
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.