گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ اولین کاهش قیمت شمش فولادی صادراتی ایران در ۵ هفته گذشته
چیلان طبق روال هر هفته، قیمت فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور به دست آید. علاوه بر این، قیمت شمش فولادی صادراتی ایران، طبق فرمول وزارت صمت، مبنای قیمت‌گذاری شمش در بورس کالا است. در هفته جاری، قیمت بیلت صادراتی ایران، ۰.۵ درصد کاهش یافت و میانگین آن به ۳۹۱.۵ دلار به ازای هر تن رسید. میانگین قیمت اسلب صادراتی ایران نیز با کاهش ۰.۶ درصدی، این هفته به ۳۹۲.۵ دلار به ازای هر تن رسید.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته جاری، کاهش ۰.۶ درصدی را تجربه کرده و در محدوده ۳۹۰ تا ۳۹۵ دلار به ازای هر تن معامله شده است. در این هفته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور به محدوده ۳۸۸ تا ۳۹۵ دلار به ازای هر تن رسید که میانگین این قیمت‌ها، ۳۹۱.۵ دلار به ازای هر تن، کاهش ۰.۵ درصدی را نسبت به قیمت‌های ۱۵ مرداد نشان می‌دهد. این نخستین کاهش قیمت شمش فولادی صادراتی ایران در پنج هفته گذشته است.

متال بولتن کاهش تقاضا برای فولاد میانی صادراتی ایران در شرق آسیا، خصوصاً چین را علت اصلی کاهش قیمت‌ها معرفی کرده است.

هرچند این هفته روند قیمت فولاد صادراتی ایران نزولی بوده اما در منطقه CIS شاهد افزایش قیمت‌ها بوده‌ایم. قیمت فوب اسلب صادراتی CIS در بنادر دریای سیاه این هفته افزایش قابل ملاحظه ۶.۲ درصدی را ثبت کرد و به محدوده ۴۲۵ تا ۴۳۰ دلار به ازای هر تن رسید. قیمت فوب بیلت صادراتی CIS نیز با رشد ۰.۷ درصدی به ۴۰۲ دلار به ازای هر تن رسیده است.

در نمودار زیر، قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

2

تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۳
شناسه مطلب : 32538
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.