مدیرعامل فولاد مبارکه تشریح کرد:سیاست کاهش صادرات فولاد مبارکه برای تأمین نیاز داخلی
شرکت فولاد مبارکه برای تأمین نیاز بازار داخلی، سیاست کاهش صادرات را در پیش گرفت و 300 هزار تن افت را در این مدت به ثبت رسانده است.

به گزارش  چیلان ، بهرام سبحانی، مدیرعامل فولاد مبارکه با تایید این مطلب که این شرکت سیاست کاهش صادرات را به منظور تامین نیاز داخل اتخاذ کرده گفت: فولاد مبارکه تلاش می‌کند تا جای ممکن بازار داخلی را تأمین کند.

وی افزود: فولاد مبارکه بر اساس جلسه مشترکی که با انجمن تولیدکنندگان لوله و پروفیل و وزارت صنعت، معدن و تجارت داشت، تعهد کرد تا یک میلیون تن خوراک صنایع لوله و پروفیل را تأمین کند و بر همین اساس هم پیش رفت تا جایی که حتی تا انتهای بهمن‌ماه ۲۰ درصد بیش از رقم تعهد یعنی یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن ورق فولادی را به صنایع لوله و پروفیل تحویل داده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بازار داخلی اولین اولویت مبارکه است، عنوان کرد: از آنجا که ترجیح ما تأمین نیاز بازار داخلی نسبت به بازار خارجی است، از مقدار صادرات خود کم کرده‌ایم تا این اتفاق محقق شود؛ به طوری که با وجود صادرات ۱.۸ میلیون تنی در سال گذشته، امسال صادرات را به ۱.۵ میلیون تن رساندیم و توانستیم نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد بیشتر نیاز به بازار داخلی را تأمین کنیم.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه با بیان اینکه نیازی که بازار به مواد اولیه فولادی دارد و آن بیش از توان تولیدی فولاد مبارکه است، به معنای کم‌کاری ما نیست، اظهار کرد: فولاد مبارکه با تمام توان تولید می‌کند اما اگر بازار بیش از توان تولیدی مبارکه نیاز دارد این به معنای پویایی بیشتر و رونق صنعت ایران است، نه کم‌کاری فولاد مبارکه که ما از این بابت خوشحال هستیم.

وی افزود: این طبیعی است که نیاز بیش از تولید داخلی باید از طریق واردات تأمین شود اما عده‌ای انتظار دارند که به خاطر نیاز به واردات باید تعرفه‌ها حذف شود در صورتی که در همه جای که خودشان تولیدکننده هستند، بر این واردات مقدار مورد نیاز در بازار تعرفه‌ها را وضع می‌کنند تا بالانس قیمت محصولات وارداتی نسبت به محصولات تولید داخل ایجاد شود و مشکلی در بازار به وجود نیاید.

سبحانی با اشاره به آمار تولید فولاد در سال جاری گفت: تاکنون حدود پنج میلیون و ۷۵۰ هزار تن فولاد در واحدهای فولادی سبا، هرمزگان و مبارکه تولید شده است و تقریباً همه ورق‌های مورد نیاز صنایع مختلف داخلی با استانداردهای مختلف به جز ورق ضد زنگ با سرمایه‌گذاری‌ که انجام شده است، تولید می‌شود.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه ادامه داد: از جمله محصولاتی که به صورت کاربردی در صنایع داخلی به مصرف می‌رسد و توسط شرکت فولاد مبارکه تولید می‌شود، می‌توان به ورق‌های آج‌دار که در صنایع کشتی‌سازی مصرف دارد، ورق‌های فولادی با استاندارد API که در صنایع نفت و گاز استفاده می‌شوند و ورق‌های MB و IF که در صنایع  خودروسازی مصرف دارند، اشاره کرد.

2

تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۰
منبع : خبرگزاری ایسنا
شناسه مطلب : 11286
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.