هند در رقابت با چین برای کسب بازارهای صادراتی جدید فولاد
هند با رشد بیش از دو برابری صادرات بعد از چین به عنوان بزرگترین صادرکننده فولاد شناخته می شود.

ترجمه  چیلان  از متال اکسپرت، هند در سال مالی گذشته صادرات خود را بیش از ۲ برابر افزایش داد و به دومین صادرکننده فولاد بعد از چین تبدیل شده است.

براساس گزارش کمیته کارخانه های مشترک هند (JPC)، هند در سال مالی ۲۰۱۷ (آوریل ۲۰۱۶ تا مارس ۲۰۱۷) صادرات خود را ۱۰۲ درصد افزایش داده و به ۸ میلیون و ۲۴۰ هزار تن رسانده است.

این رشد صادرات به دلیل اعمال محدودیت های تجاری متعدد شامل محدودیت های وارداتی و افت تقاضای داخلی اتفاق افتاده است.

از سوی دیگر در سال مالی قبل تولیدکنندگان هندی رقابت کمتری با فولادسازان چینی در شرق دور و خاورمیانه داشتند و همینطور تقاضای اروپایی ها کمک شایانی به فولادسازان هندی در یافتن بازارهای هدف جدید کرد.

در ماه فوریه ورق گرم هند در آسیا رزرو می شد چراکه قیمت محصولات هندی شاخصی درمقابل تولیدکنندگان چینی و تایوانی بود.

گفتنی است، چین در سال ۲۰۱۷ به جهت فشار از سوی تولیدکنندگان هندی شامل SAIL، RINL، تاتا استیل و جیندال صادرات فولاد خود را با ۱۱ درصد رشد به ۱۰۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تن رسانده بود.

این چند شرکت بزرگ هندی سهم ۵۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تنی از تولیدات فولاد هند را داشتند.

فعالان بازار انتظار دارند موضع فولادسازان هندی حتی باوجود نشانه هایی از رشد مصرف در داخل این کشور همچنان بر صادرات باشد.

این رشد مصرف در بازار داخل می تواند ناشی از اعلام پروژه های زیربنایی در هند در سال جاری نسبت به سال گذشته باشد که به اعتقاد کارشناسان می تواند تاثیر بسزایی بر مصرف فولاد در هند داشته باشد.

در سال مالی قبل، مصرف فولاد هند با ۳ درصد رشد ۸۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تن شده بود.

با این حال با واردشدن ظرفیت های جدید فولادی در هند به مدار تولید، بازار داخلی قادر به جذب تمام این ظرفیت تولید نبوده و باید بر روی صادرات و ادامه آن، تمرکز کرد.

2

تاریخ انتشار : ۲۳ فروردین ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۶
شناسه مطلب : 11871
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.