تولید فولاد تا پایان ۹۶ به ۲۵ میلیون تن می رسد
روز گذشته شاهد افتتاح رسمی کارخانه دانیلی پرشیا در صهرک صنعتی اشتهارد با حضور مقامات دولتی استانی و کشوری بودیم در این مراسم تاکید زیادی بر تحقق سند چشم انداز فولاد در افق 1404 و نیاز سرمایه گذاری در حوزه فولاد شد.

به گزارش خبرنگار  چیلان ، مهندس نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح کارخانه دانیلی پرشیا در شهرک صنعتی اشتهارد با بیان این مطلب که تولید ۲۵ میلیون تن فولاد تا پایان سال جاری در دستور کار است گفت: در حالی پیش از این شاهد واردکردن محصولات فولادی بودیم که امروز قادر به تأمین نیاز داخل و صادرات در این بخش هستیم.

وی افزود: ایران باوجود دانشمندان و صنعتگران جایگاه خوبی را از آن خودکرده است به‌گونه‌ای که بسیاری از این افراد در دیگر کشورها فعالیت چشمگیر دارند.

نعمت زاده با تأکید بر اینکه درصدد هستیم در کمتر از ۸ سال به تولید ۵۰ میلیون تن فولاد خام در کشور برسیم، تصریح کرد: امروز در حالی ظرفیت ۳۱ میلیون تن فولاد خام در کشور وجود دارد که سال گذشته بیش از ۱۸ میلیون تن فولاد خام تولید شد.

وی با اعلام اینکه هدف‌گیری تولید ۲۵ میلیون تن فولاد تا پایان سال جاری در دستور کار است، خاطرنشان کرد:
نیاز به خدمات مهندسی، ساخت تجهیزات و مدرن کردن واحدهای موجود احساس می‌شود.

وزیر صنعت با تأکید بر اینکه یک کشور آلمانی نیز حرکتی را در این خصوص در اصفهان با مشارکت یکی از صنعتگران آغاز کرده است، گفت: در استان البرز سرمایه‌گذاری خارجی شروع‌شده است.

وی یادآور شد: بعد از برجام بیش از ۵ و نیم‌میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در بخش صنعت و معدن آغازشده، امید است شرایط جهانی به گونه باشد که همکاری جهانی رو به گسترش باشد.

البرز پیشتاز جذب سرمایه گذاری خارجی

در این مراسم همچنین ایرج موفق، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز اظهار داشت:۲۳ هیئت سرمایه گذاری در دولت یازدهم در زمینه های مختلف وارد کشور شدند و استان البرز توانست رتبه سوم کشوری را در این زمینه بدست آورد.

وی افزود: استان البرز توانست رشد ۴۲  برابری سرمایه گذاری خارجی را نسبت به دولت قبل تجربه کند.

به گفته موفق در دوره پسا برجام ۲۱ جواز تأسیس صنعتی در زمینه سرمایه گذاری خارجی با ۱۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان البرز صادر شده است که از این میزان ۷۵۰ میلیارد تومان عملی شده است.

قوانین در جهت بهبود فضای سرمایه گذاری اصلاح می شود

در ادامه این برنامه عزیز اکبریان، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن بیان اینکه مجلس آمادگی دارد قانون را در جهت حمایت از سرمایه گذار اصلاح کند گفت: مجلس و دولت تضامین لازم را در اختیار سرمایه گذاران قرار می‌دهند.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ایران کشور مستعد سرمایه‌گذاری بوده و بهترین نقطه‌ای است که می‌توان تولید داشت و در کشور آن را به فروش رساند. همچنین از نظر صادرات، ایران بهترین نقطه‌ای است که در آن می‌توان تولید و فروش در کشور و صادرات به منطقه داشت.

وی تصریح کرد: برای تولید، بهترین نقطه البرز است زیرا قطب جمعیتی تهران و کرج و مسیر ارتباطی خارج از کشور و داخل کشور است.

اکبریان با بیان اینکه به دنبال تعامل اقتصادی و سیاسی و فرهنگی در کشورهای دنیا هستیم تصریح کرد: آماده هستیم سرمایه‌گذاری بیشتری در هر نقطه ایران داشته باشیم چراکه ایران کشوری بزرگ و قدرتمند در منطقه است و آمادگی دارد با دنیا مراودات خوبی داشته باشد و از حضور سرمایه‌گذاران استقبال می‌کند.

شهرام راحتلو، مدیر فروش دانیلی سرویس در ایران هم در این مراسم به پشتیبانی ٧٠٠ مشتری دانیلی در روز اشاره داشت و گفت: دانیلی ٨ هاب در جهان داشته و در ٣٠ مرکز خدماتی و کارخانه های سرویس دهی به ارائه خدمات به صورت جهانی می پردازد.

وی خاطرنشان کرد: دانیلی از ٢٨ کارخانه تشکیل شده و ساخت ماشین آلات، تجهیزات و ارائه خدمات برای معدن، فولاد تا محصولات نهایی و فلز و همین طور برای فلزات غیر آهنی از اصلی ترین فعالیت آن است.

گفتنی است، در مراسم افتتاح دانیلی پرشیا، مقامات و مسئولان استانی و کشوری حضور پر رنگی داشتند. همچنین شایان ذکر است، شرکت تولیدی خدماتی دانیلی پرشیا در زمینی به مساحت ۱۴۰ هزار متر مربع در شهرک صنعتی اشتهارد بنا شده که ۳۵ هزار متر مربع به کارخانه تولید و مونتاژ محصولات و ۲ هزار متر مربع نیز به ساختمان فنی و اداری تخصیص یافته است.
هدف از این سرمایه گزاری بهبود توان رقابتی تولیدکنندگان ایرانی در زمینه محصولات فولادی و فلزات غیرآهنی از طریق ارائه خدمات بهینه و تولید کالاهای داخلی مطابق با کیفیت جهانی گروه دانیلی می باشد.

2

تاریخ انتشار : ۱۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۱
شناسه مطلب : 12123
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی