عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد:با خروج فولاد و سیمان از بورس کالا موافق نیستم
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: با خروج فولاد و سیمان از بورس کالا موافق نیستم بلکه معتقدم دولت باید مانع سوء استفاده تولیدکنندگان در افزایش قیمت‌ها شود.

به گزارش  چیلان ، جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مورد طرح موضوع وزیر راه و شهرسازی برای خروج سیمان و فولاد از بورس کالا به دلیل رشد قیمت این کالاها اظهار داشت: وقتی انحصار فروش در بازار یک کالا باشد، ممکن است عرضه کنندگان و تولیدکنندگان عمده از موقعیت خود در بازار سو استفاده کنند.

وی افزود: در این شرایط دولت باید ورود پیدا کند و جلوی قیمت سازی را بگیرد.

قادری اضافه کرد: در موضوع سیمان و فولاد، دولت نباید این کالاها را از بازار بورس کالا خارج کند بلکه باید مانع سو استفاده تولیدکنندگان در افزایش قیمت‌ها شود و در حالی که اجازه صادرات می‌دهد، اجازه واردات هم بدهد که اگر تولیدکنندگان در داخل قیمت‌ها را غیرواقعی بالا بردند، دولت بتواند از طریق واردات قیمت‌ها را متعادل کند.

نماینده مردم شیراز، بورس کالا را محلی شفاف برای عرضه و تقاضای کالا عنوان کرد و گفت: ما موافق خروج سیمان و فولاد از بورس کالا نیستیم و بحث بر این است که دولت به تولید کنندگان اجازه افزایش قیمت کاذب را ندهد. همچنین عنوان «نهضت ملی مسکن، گروگان قیمت‌سازی سیمان و فولاد در بورس» حرف من نیست و با دیدگاه بنده متفاوت است.

منبع: مهر

2

تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۵
شناسه مطلب : 54908
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی