تازه ترین عناوین
مدیرعامل فولاد هرمزگان در گفت و گو با چیلان تشریح کرد:سه پارامتر ارتقای فولاد هرمزگان
اولویت ها و برنامه های فولاد هرمزگان، کاهش هزینه های تولید، توسعه بازارهای صادراتی و افزایش بهره وری نیروی انسانی است که این سه پارامتر از دیدگاه مدیرعامل شرکت ازجمله فاکتورهای ارتقای فولاد هرمزگان محسوب می شود.

مهندس فرزاد ارزانی، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان جنوب ضمن تشریح اولویت ها و برنامه های فولاد هرمزگان به کاهش هزینه های تولید، توسعه بازارهای صادراتی و افزایش بهره وری نیروی انسانی جهت بهبود این مجموعه پرداخت و مدیریت هزینه ها، صادرات با قیمت و کیفیت مطلوب و توجه به نیروی انسانی را پارامتر اصلی ارتقای این شرکت عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان، بزرگترین مزیت این شرکت را نیروی انسانی جوان و با انگیزه دانست و گفت: فعالیت ها براساس این نیروی انسانی، برنامه ریزی و شاخص گذاری می شود.

ارزانی در ادامه گفت: محصولی که از سوی فولاد هرمزگان تولید می گردد، محصول میانی بوده و محصول نهایی نمی باشد و با توجه به نیازی که در کشور درخصوص این محصول دیده می شود، بخشی در داخل جذب و مابقی صادرات می شود. برای بخش صادرات حتما باید به کیفیت توجه ویژه شود. همچنین باید قدرت رقابتی خود را در مقابل رقبا افزایش داد و حتی بازار جدید ایجاد کرد که تا کنون به موفقیت هایی در این زمینه دست یافته ایم.

وی از دیگر اولویت ها در فولاد هرمزگان را کاهش هزینه های تولید تا حد ممکن عنوان کرد و گفت: این موضوع علاوه بر اینکه سبب خواهد شد درآمدهای شرکت افزایش یابد، منجر به سودآوری می شود. قیمت حامل های انرژی نظیر برق و گاز و آب و حتی نوسانات قیمت های جهانی دست ما نیست اما در برخی هزینه ها نظیر پسماند، دور ریزها و ضایعات باید مدیریت لازم صورت گیرد. بنابراین مدیریت هزینه ها، صادرات با قیمت و کیفیت مطلوب و توجه به نیروی انسانی پارامترهایی است که دست به دست هم می دهد تا وضعیت شرکت ارتقا یابد.

کار مهم دیگری که در فولاد هرمزگان در حال انجام است، کار جمعی و گروهی است. فولاد هرمزگان علی رغم پتانسیل و نیروی انسانی خوبی که دارد، باید بخش ها و واحدهای موجود در شرکت به یکدیگر نزدیک گردند. به عبارت دیگر تمامی واحدها در فولاد هرمزگان باید به سمتی حرکت کنند که کارشان مکمل یکدیگر باشد البته تاکنون فعالیت های خوبی در این زمینه صورت گرفته بود اما نیازمند همفکری بیشتری است. به عبارت دیگر در تلاش هستیم فرهنگ کار گروهی را در شرکت ایجاد و ترویج دهیم و نیروی انسانی را بدین سمت هدایت کنیم.

مهمترین مسئله برای ایجاد و ترویج کار گروهی، مدیریت شرکت است. مدیران و معاونان شرکت نقش کلیدی در این زمینه دارند و شخصا باید در این فرهنگ ورود پیدا کنند و نقش الگو را داشته باشند و نیروهای خود را نیز بدین سمت هدایت کنند. نیروهایی که در شرکت هستند هم باید حمایت خود از این اقدام را به طور عملی نشان دهند تا به اهداف از پیش تدوین و طراحی شده برسند.

 

2

تاریخ انتشار : ۲۵ شهریور ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۵
شناسه مطلب : 14528
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.