تازه ترین عناوین
در مراسم افتتاح فولاد نی ریز مطرح شدایران صادرکننده آهن اسفنجی شد
امروز و با حضور معاون اول رئیس جمهور فولاد نی ریز به عنوان چهارمین طرح از میان طرح های فولاد استانی و سومین طرحی که با تکنولوژی پرد افتتاح شده، به بهره برداری رسمی رسید و در آیین افتتاح این طرح به این نکته تاکید شد که در بخش آهن اسفنجی در کشور با مازاد تولید مواجه هستیم و همین امر سبب شده به صادرات روی بیاوریم.

مهدی کرباسیان، در حاشیه مراسم افتتاح فولاد نی ریز ضمن اشاره به این موضوع که توازن در زنجیره فولاد برقرار شده گفت: در سال ۹۲ توازن در زنجیره فولاد برهم خورده بود اما از آن پس با بازبینی استراتژی ایمیدرو و اقداماتی که برای راه اندازی کارخانه های فرآوری و تولید آهن اسفنجی انجام شد، شاهد ایجاد توازن در زنجیره فولاد شده ایم.

وی یادآور شد: تا سال گذشته نیز کشورمان واردکننده گندله بود اما اکنون این چالش برطرف شده است.

کرباسیان در عین حال گفت: در حال حاضر در کشور ۱۹.۵ میلیون تن آهن اسفنجی تولید می شود و در این بخش حتی با مازاد تولید مواجه شده ایم که به صادرات روی آورده ایم.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت افزود: ۹ ماه امسال ۶۰۰ هزار تن آهن اسفنجی صادر کردیم که پیش بینی می شود تا انتهای سال به یک میلیون تن برسد.

وی درباره ظرفیت سازی ها در زنجیره فولاد اظهار داشت: از نیمه دوم سال ۹۲ در گندله ۱۲۰ درصد، ‌فولاد ۴۸ درصد و آهن اسفنجی ۲۶ درصد ظرفیت سازی شده است.‌

وی با اشاره به فعال سازی پروژه آهن اسفنجی نی ریز یادآور شد: در راستای جلب مشارکت بخش خصوصی،‌ شرکت سرمایه گذاری غدیر ۶۵ درصد از سهام این شرکت را برعهده گرفت و ۳۵ درصد باقی مانده نیز در اختیار ایمیدرو است.

کرباسیان در بخش دیگری از سخنانش خبر داد که رییس جمهور این هفته برای افتتاح کارخانه های گندله و کنسانتره به استان کرمان و به ویژه سیرجان سفر می کند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه عملیات ساخت بسیاری از پروژه های معدنی و صنایع معدنی از سال ۹۲ سرعت گرفت، اکنون بخش قابل توجهی از طرح ها آماده افتتاح شده اند.

“نی ریز” چهارمین کارخانه از مجموعه فولادهای استانی است که از آبان سال قبل، راه اندازی می شود. این کارخانه در عین حال سومین آهن اسفنجی به روش ایرانی پِرِد است که در سال جاری وارد مدار تولید می شود.

2

تاریخ انتشار : ۷ بهمن ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۹
شناسه مطلب : 16488
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.