تازه ترین عناوین
مدیرکل راه آهن جنوب خبر داد:کاهش بار ترافیکی خوزستان با انتقال حمل از جاده به ریل/ انتقال ۲.۲ میلیون تن شمش فولاد خوزستان از طریق ریل به بندر امام در سال گذشته
سال گذشته حدود 2 میلیون و 200 هزار تن شمش از شرکت فولاد خوزستان در اهواز از طریق راه آهن به بندر امام در ماهشهر منتقل شد که نه تنها هزینه های حمل بلکه بار ترافیکی خوزستان را کاهش داد.

عبدالکریم درویش‌زاده، مدیرکل راه آهن جنوب با بیان اینکه سال گذشته حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن شمش از شرکت فولاد خوزستان در اهواز از طریق راه آهن به بندر امام در ماهشهر منتقل شد گفت: اگر این حجم از کالا قرار بود توسط حمل و نقل جاده‌ای جابجا شود، باید ۱۱۰ هزار تریلر در جاده‌های خوزستان تردد می‌کرد که این عدد با احتساب بازگشت تریلرها به ۲۲۰ هزار تردد در جاده میان اهواز و بندر امام می‌رسید.

وی افزود: حذف این حجم از تردد از جاده‌ها علاوه بر این‌که بار ترافیکی جاده‌های خوزستان را کاهش داده است، بحث استهلاک و تلفات جاده‌ای را نیز به همان میزان کاهش داده است. اگر بتوانیم بار تردد را از جاده به روی ریل‌ها انتقال دهیم گام بزرگی در زمینه کاهش تلفات جاده‌ای و بحث استهلاک جاده برداشته‌ایم.

درویش‌زاده عنوان کرد: اگر شرکت گروه ملی فولاد و کارخانه فولاد کاویان که در درون شهر اهواز قرار دارند، در پیک مصرف خود کار کنند، یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن از محصولات شرکت فولاد خوزستان را مصرف می‌کنند و این به معنی آن است که ۸۰ هزار کامیون از فولاد خوزستان باید به سمت این دو کارخانه تردد کنند. در این زمینه اگر بتوانیم همین ترددها را کاهش دهیم خدمت بسیار بزرگی در شهر اهواز برای کاهش بار ترافیک انجام داده‌ایم.

هزینه حمل بار در ناوگان ریلی از فولاد خوزستان تا بندر امام تقریبا یک‌سوم حمل و نقل جاده‌ای است و در ناوگان حمل و نقل ریلی، به صورت یکجا می‌توانیم حدود ۵ تا ۶ هزار تن بار را در این مسیر انتقال دهیم.

2

تاریخ انتشار : ۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۲
شناسه مطلب : 17608
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.