فولادسازان از چه ناحیه ای ضربه می خورند؟
ازجمله چالش هایی که تولیدکنندگان با آن مواجه اند علاوه بر زیرساخت ها دو حوزه مالیاتی و بانکی است که همواره از این بخش ها آسیب دیده اند.

حمید رضا طاهری زاده، نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با بیان اینکه از جمله مهمترین پیش نیازهای توسعه صنعت فولاد کشور، فراهم آوردن زیر ساخت های لازم برای سرمایه گذاری، احداث، تولید و فروش داخلی و خارجی است به  چیلان  گفت: تولیدکنندگان فولاد به غیر از زیر ساخت های ریلی، اسکله، تأمین انرژی، در دو حوزه بسیار تحت فشار هستند، یکی در حوزه ها مالیات به خصوص مالیات بر ارزش افزوده است و دیگری در حوزه بانکی و مالی به ویژه در بخش سود بالای بانکی برای بخش صنعت است.

وی افزود: با رصد وقایع  چند وقت اخیر می بینیم که ارزش افزوده صادرات فولادی ها باید خیلی زود به مجموعه آنها برگردانده شود اما می بینیم که شرکت های دولتی و خصوصی فولادی باید معطل بمانند و این موضوع تأثیر منفی بر نقدینگی صادرکنندگان دارد و انگیزه صادراتی آنها را نیز تضعیف می کند.

طاهری زاده در ادامه اظهار داشت: موضوع دیگر سودهای بانکی است. باید برای بخش فولاد به خصوص آنها که برنامه های صادراتی دارند سودهای بانکی پایین و ترجیحی در نظر گرفت.

نایب رئیس انجمن تصریح کرد: واقعیت این است که سودهای بانکی بالای ۲۰ درصد در جهت حمایت از تولید ملی نیست. این انتظار خصوصا از بانک های توسعه ای همانند بانک توسعه صادرات و بانک صنعت و معدن می رود که در این حوزه به تولید و صادرات فولاد کشور کمک کنند.

2

تاریخ انتشار : ۲۵ تیر ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۶
شناسه مطلب : 19550
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.