اتحادیه آهن فروشان هم به جمع مخالفان دستورالعمل تنظیم بازار فولاد پیوست/ آزاد: نرخ پایه برای مقاطع فولادی عادلانه نیست
محمد آزاد، رئیس اتحادیه صنف آهن و فولاد و فلزات تهران در نامه ای دکتر سلطانی نژاد، مدیرعامل بورس کالای ایران با موضوع عرضه مقاطع فولادی خواستار اصلاح و منطقی شدن قیمت های فروش محصولات مذکور دربورس کالا شدند.

به گزارش  چیلان ، در نامه محمد آزاد، رئیس اتحادیه صنف آهن، فولاد و فلزات تهران، وی با انتقاد از اینکه از تاریخ صدور دستورالعمل تنظیم بازار فولاد توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت هیچگونه هماهنگی با این اتحادیه درخصوص نحوه عرضه و نظارت انجام نشده است نوشت: درخصوص این دستورالعمل ذکر چند نکته ضروری به نظر می رسد.

یکی از نکاتی که آزاد در نامه به مدیرعامل بورس کالا مطرح کرد بحث قیمت پایه عرضه ها می باشد. وی آورده، تعیین نرخ پایه برای مقاطع فولاد شامل تیرآهن و میلگرد عادلانه نیست و تولیدکنندگان متضرر خواهند شد.

سایر نکات به شرح ذیل می باشند:

تعیین سهمیه و سبد کالای خریدار قابل توجیه نیست و طبق دستورالعمل ذیل نامه فوق فقط به یک متقاضی با زیربنای ۱۰۰۰ مترمربع تحویل می شود که شرکت تعاونی یا فرد آهن فروش نقش واسطه تحویل به یک مشتری را پیدا می کند.

سبدهای کوچک و عرضه های بزرگ اجازه رقابت و تعدیل نرخ به نفع تولیدکننده را نمی دهد.

سامانه نظارت قوی و برخط جهت حسن انجام کار و صحت سنجی فراهم نگردیده است.

نقش سازمان های حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مشخص نیست.

وظایف سازمان های صمت استان ها در زمینه نظارت دقیق و نحوه تایید تعاونی ها و اشخاص آهن فروش معرفی شده در استان ها تبیین نگردیده است.

آزاد در انتهای نامه نیز نوشت: اتحادیه خواهان رعایت شرایط مذکور با حضور مسئولین ذیربط و ایجاد راهکار صحیح جهت فروش عادلانه کالای تولیدکنندگان و نظارت با مسئولیت سازمان های یاد شده جهت عرضه مقاطع و اختصاص سهمیه های متناسب جهت رقابت در بورس می باشد.

2

تاریخ انتشار : ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۴
شناسه مطلب : 20675
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.