مدیرعامل صنعت ورق آرین پاژ در گفتگو با چیلان خبر داد:استاندارد SVS برای نخستین بار در کشور اجرایی می شود
مدیرعامل و عضو هئیت مدیره شرکت صنعت ورق آرین پاژ در گفت و گو با چیلان از اجرایی شدن استاندارد SVS برای نخستین بار در کشور خبر داد.

به گزارش  چیلان ، دکتر محمد مهدی یارجانلی، مدیرعامل و عضو هئیت مدیره شرکت صنعت ورق آرین پاژآرین پاژ در خصوص نخستین استاندارد ملیsvs در ایران به  چیلان  گفت: با توجه به اینکه خروجی ورق در سطح کارخانه‌های کشور یکسان نیست و هر شرکتی یک سطح کیفیت متفاوت دارد و همچنین از آنجا که معیاری برای سنجش کیفیت سطح در داخل کشور نداشتیم، بر آن شدیم تا این استاندارد را ایجاد کنیم. پس در نخستین گام، از سال ۹۶ تدوین و تالیف استاندارد ملی svs برای سطح ورق‌های فولادی داخل کشور را شروع کردیم و با تلاش و همکاری سایر دانشگاهیان و متخصصان این حوزه، استاندارد  svs که  یک اتفاق بین المللی و برای اولین بار در کشور است را به جلو بردیم.

مدیرعامل شرکت صنعت ورق آرین پاژ با اشاره به زمان بهره برداری این طرح گفت: پیش بینی می شود این استاندارد کامل، طی یک پروژه ۴ تا ۵ ساله و در دو فاز به بهره برداری برسد. این استاندارد داخلی یک کار ملی است که می تواند حتی در اشل بین المللی هم بسیار موفق باشد.

یارجانلی با بیان اینکه محصول نهایی در کارخانه های نورد سرد دارای موج و عیوب هستند بیان داشت: در کارخانه‌های نورد سرد تنها کاری که انجام می شود این است که ضخامت ورق را کاهش می دهند، سپس عملیات حرارتی انجام داده و روغن زنی می کنند و در نتیجه آن، مقداری نورد پوسته ای و زبر می‌شود و متاسفانه تمام عیوب از نورد گرم تا سرد روی روی ورق می ماند که استاندارد SVS در این زمینه راهگشا خواهد بود.

2

تاریخ انتشار : ۱۰ آذر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۹
شناسه مطلب : 28869
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.