رکوردشکنی تولید آهن اسفنجی با بهره‌گیری از مهندسی پایه ایرانی
شرکت فولاد غدیر نی ریز با بهره گیری از طراحی پایه و تفصیلی واحد سولفورزدایی تهیه شده توسط شرکت دانش بنیان گسترش فناوری خوارزمی، در کوتاه ترین زمان ممکن، اقدام به ساخت و راه اندازی واحد مربوطه با هزینه ای به مراتب کمتر از واحد های مشابه نمود. پس از راه اندازی واحد سولفورزدایی مذکور با استفاده از جاذب های سولفورزدایی تولید شده در شرکت گسترش فناوری خوارزمی، شرکت فولاد غدیر نی ریز، توانست در شهریور ماه سال جاری، با تولید «هشتاد و چهار هزار و یکصد و هشتاد و یک تن»، عملاً رکورد تولید آهن اسفنجی را بشکند. شایان ذکر است با توجه به افزایش سولفور در گندله ها و بعضاً گاز طبیعی، احداث واحد سولفورزدایی برای بسیاری از کارخانجات احیاء مستقیم فولادی کشور، به امری حیاتی بدل شده است. شرکت گسترش فناوری خوارزمی، پیشرو در بهنگام سازی دانش فنی جاذب های سولفورزدایی در کشور، علاوه بر تولید سالانه بیش از دو هزار تن از این محصول، تا کنون طراحی پایه و تفصیلی واحد های سولفورزدایی دو کارخانه معظم فولادی کشور را به انجام رسانده و در حال مذاکره و انعقاد قرارداد جهت طراحی بیش از سه واحد فولادی دیگر می باشد.

شرکت فولاد غدیر نی ریز با بهره گیری از طراحی پایه و تفصیلی واحد سولفورزدایی تهیه شده توسط شرکت دانش بنیان گسترش فناوری خوارزمی، در کوتاه ترین زمان ممکن، اقدام به ساخت و راه اندازی واحد مربوطه با هزینه ای به مراتب کمتر از واحد های مشابه نمود. پس از راه اندازی واحد سولفورزدایی مذکور با استفاده از جاذب های سولفورزدایی تولید شده در شرکت گسترش فناوری خوارزمی، شرکت فولاد غدیر نی ریز، توانست در شهریور ماه سال جاری، با تولید «هشتاد و چهار هزار و یکصد و هشتاد و یک تن»، عملاً رکورد تولید آهن اسفنجی را بشکند.
شایان ذکر است با توجه به افزایش سولفور در گندله ها و بعضاً گاز طبیعی، احداث واحد سولفورزدایی برای بسیاری از کارخانجات احیاء مستقیم فولادی کشور، به امری حیاتی بدل شده است. شرکت گسترش فناوری خوارزمی، پیشرو در بهنگام سازی دانش فنی جاذب های سولفورزدایی در کشور، علاوه بر تولید سالانه بیش از دو هزار تن از این محصول، تا کنون طراحی پایه و تفصیلی واحد های سولفورزدایی دو کارخانه معظم فولادی کشور را به انجام رسانده و در حال مذاکره و انعقاد قرارداد جهت طراحی بیش از سه واحد فولادی دیگر می باشد.

2

تاریخ انتشار : ۳ آذر ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۶
شناسه مطلب : 33706
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی