تازه ترین عناوین
گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ شمش فولادی ۱۶۸ دلار و اسلب ۲۱۸ دلار بالاتر از کف قیمتی آن‌ها در سال جاری/ «ابرفرصت» فولادسازان ایرانی
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. در هفته جاری، قیمت میانگین بیلت صادراتی ایران، ۴۹۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته گذشته، تغییری را نشان نمی‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران اما با جهش ۶.۴ درصدی به ۵۳۷.۵ دلار به ازای هر تن رسید.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت میانگین فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته جاری، نسبت به هفته پیش از آن، ۶.۴ درصد رشد داشت و اسلب در محدوده ۵۳۷ تا ۵۳۸ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور در محدوده ۴۹۰ تا ۵۰۰ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌ها، ۴۹۵ دلار به ازای هر تن، تغییری را نسبت به قیمت‌های ۱۹ آذر نشان نمی‌دهد.

قیمت شمش فولادی صادراتی ایران در حال حاضر ۱۶۸ دلار بالاتر از کف قیمتی آن در سال جاری و قیمت اسلب صادراتی، ۲۱۷.۵ دلار به ازای هر تن بالاتر از کف قیمتی آن در سال جاری قرار دارد. این بدان معناست که در حال حاضر یک فرصت استثنایی، یا یک «ابرفرصت»، در مقابل شرکت‌هایی نظیر #فخوز، #کاوه، #فولاد، #هرمز، #ذوب و غیره وجود دارد.

تحت تأثیر جهش بی‌امان قیمت قراضه، قیمت فولاد در منطقه CIS که طبق شیوه‌نامه جدید تنظیم بازار فولاد مبنای قیمت‌های فولاد در بورس کالای ایران است، در حال افزایش است. آخرین قیمت اسلب صادراتی CIS در بنادر دریای سیاه، در هفته جاری ۶۲۰ تا ۶۲۵ دلار به ازای هر تن بوده است. قیمت بیلت صادراتی CIS نیز به ۵۴۵ دلار به ازای هر تن رسیده است. آخرین قیمت میلگرد صادراتی CIS نیز ۶۰۰ تا ۶۱۰ دلار به ازای هر تن است. این قیمت‌ها در منطقه CIS نشان می‌دهد که احتمالاً قیمت فولاد صادراتی ایران همچنان روند صعودی را در هفته‌های آتی تجربه کند.‌

در نمودار زیر، قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

2

تاریخ انتشار : ۲۷ آذر ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۵
شناسه مطلب : 34015
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.