نتیجه عرضه شمش فولادی در بورس کالا/​ شمش ۲۲ درصد بالاتر از نرخ پایه معامله شد/​ قیمت‌های جهانی فولاد با یک فاز تأخیر در قیمت‌های داخلی منعکس می‌شود (به همراه جدول)
امروز سه‌شنبه ۹ دی‌ماه، بورس کالا میزبان عرضه ۱۳۴ هزار و ۳۵۲ تن شمش بلوم بود که تا لحظه فعلی (ساعت ۱۶:۳۰)، نتیجه معامله ۱۲۷ و ۹۴۶ تن شمش توسط بورس کالا اعلام شده است. بورس کالا نتیجه نهایی ۷ عرضه شمش فولادی در روز جاری را هنوز اعلام نکرده است.

به گزارش  چیلان ، امروز سه‌شنبه ۹ دی‌ماه، بورس کالا میزبان عرضه ۱۳۴ هزار و ۳۵۲ تن شمش بلوم بود که تا لحظه فعلی (ساعت ۱۶:۳۰)، نتیجه معامله ۱۲۷ و ۹۴۶ تن شمش توسط بورس کالا اعلام شده است. بورس کالا نتیجه نهایی ۷ عرضه شمش فولادی در روز جاری را هنوز اعلام نکرده است.

قیمت پایه شمش بلوم در عرضه‌های امروز ۹۶۷۱ تومان به ازای هر کیلو بود. قیمت میانگین موزون شمش بلوم در معاملات امروز ۱۱۸۰۶ تومان به ازای هر کیلو بود که افزایش ۶۸۰ تومانی به ازای هر کیلو را نسبت به معاملات هفته گذشته نشان می‌دهد. با احتساب این قیمت میانگین موزون، شمش فولادی امروز در بورس کالا با قیمت ۴۶۱ دلار به ازای هر تن معامله شد. گفتنی است آخرین نرخ شمش صادراتی ایران ۵۲۸.۵ دلار است و قیمت معامله شمش در بورس کالا ۶۷.۵ دلار پایین‌تر از قیمت شمش صادراتی ایران بود! آخرین قیمت شمش CIS نیز ۵۸۶ دلار بوده است و قیمت شمش در بورس کالا ۱۲۵ دلار پایین‌تر از آن بود! آخرین قیمت قراضه وارداتی ترکیه نیز ۴۷۲ دلار است که قیمت شمش در بورس کالا ۱۱ دلار کمتر از آن بود!

این هفته آخرین هفته ماه دسامبر است و طبق شیوه‌نامه تنظیم بازار فولاد که هنوز اصلاح آن به پایان نرسیده است، قیمت‌های منطقه CIS در هفته جاری مبنای قیمت پایه عرضه شمش و محصولات فولادی در ماه ژانویه در بورس کالا خواهد بود. قیمت‌ها در بازارهای جهانی نسبت به ماه نوامبر به شدت بالا رفته و احتمالاً این قیمت‌های جهانی از هفته بعد در بازار داخلی، انعکاس بیشتری داشته باشد. به همین دلیل امروز شمش فولادی در بورس کالا ۲۲ درصد بالاتر از نرخ پایه معامله شد. در واقع، خریداران شمش با رقابت بالا از همین هفته به استقبال نرخ‌های بالاتر شمش در عرضه‌های هفته‌های بعد رفتند. امروز تقاضا برای شمش بیش از دو برابر عرضه بود.

در جدول زیر 👇 نتایج معاملات امروز شمش بلوم، اسلب و ورق گالوانیزه در بورس کالا را ببینید. اطلاعات معامله نظیر قیمت میانگین، قیمت پایه، میزان تقاضا و … در این جدول قابل مشاهده است.

امروز به لحاظ ارزشی، جمعا ۲۳۷۵ میلیارد تومان شمش بلوم، اسلب و ورق گالوانیزه در بورس کالا مورد معامله قرار گرفت.

معاملات شمش فولادی 3

2

تاریخ انتشار : ۹ دی ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۰
شناسه مطلب : 34189
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.