گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ فرصت صادرکنندگان فولاد ایران با تصمیم جدید روس‌ها (به همراه نمودار)
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران، ۶۱۸.۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش قیمت حدوداً ۲.۴ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۷۷۴ دلار به ازای هر تن بود که تغییری را نشان نمی‌دهد.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته، نسبت به هفته پیش از آن تغییری نداشت و اسلب در قیمت ۷۴۸ تا ۸۰۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۶۰۲ تا ۶۳۵ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌ها نسبت به قیمت‌های ۲۶ خرداد، کاهش ۲.۴ درصدی را نشان می‌دهد.

در هفته گذشته تحت تأثیر کاهش تقاضا، مشتریان شمش فولادی ایران در خاورمیانه و آسیا، قیمت‌های پیشنهادی خود را کاهش دادند و این امر دومین کاهش هفتگی متوالی قیمت بیلت صادراتی ایران را رقم زد.

در یک تحول مهم در بازار فولاد، بعد از چین، روسیه نیز استراتژی مهار قیمت محصولات فولادی را دنبال می‌کند. روسیه اعلام کرده است که با هدف کاهش قیمت محصولات فولادی در بازار این کشور، بر صادرات فولاد از این کشور به مقاصدی غیر اتحادیه اوراسیا، تعرفه ۱۵ درصدی وضع می‌کند. خبرها حاکی از این است که این تعرفه ۱۵ درصدی از اول ماه آگوست وضع می‌شود. با سیاست جدید دولت روسیه، کشورهای صادرکننده فولاد، فرصت این را خواهند یافت تا جای خالی فولادسازان روسی را در بازارهای جهانی پر کنند و در این میان فرصت خوبی نیز برای صادرکنندگان فولاد میانی و محصولات فولادی ایران وجود دارد.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

2

تاریخ انتشار : ۵ تیر ماه ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۶
شناسه مطلب : 36467
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.