تلاشی که نتیجه داد/ پایان ارزیابی فرایند ها و تصویب اقدامات در واحد تعالی سازمانی فولاد سنگان
واحد تعالی و کنترل سازمانی شرکت فولاد سنگـان پس از تلاش مداوم در زمینه مدیریت فرایند ها ، پایان ارزیابی ، تصویب اقدامات و پروژه های بهبود را اعلام نمود.

به گزارش  چیلان ، در این جلسه دکتر امرایی ضمن خدا قوت و تقدیر از تلاش مستمر صورت گرفته در این مسیر عنوان کرد: شرکت فولاد سنگان بعنوان یکی از شرکت های جوان در حوزه معدن و صنایع معدنی در حال رشد روزافزون بوده و شرکت ها در صورتی می توانند مسیر تعالی را طی نمایند که در کلیه فرایند های جاری سازمان، نگاهی توسعه گرا و سیستماتیک داشته باشند.

امرایی طراحی فرایند ها در شرکت ها را لازمه رشد و تعالی دانست و افزود :طراحی و اجرای فرایند ها، لازمه رشد و توسعه روزافزون است و اصلاحات به موقع، لازمه کارایی و نتیجه بخش بودن اقدامات است . انشالله شرکت فولاد سنگان با رویکرد سیستم محور و با بهره مندی از ظرفیت های موثر در این مسیر و با مشخص نمودن اولویت های لازم الاجرا در سال جاری، شاهد تعالی روزافزون در سال جاری خواهد بود.

در ادامه رضازاده (مدیرتعالی و کنترل سازمانی ) با ارزیابی، شناسایی و تشریح اقدامات افزود:خوشبختانه با همت و تلاش مستمر کلیه همکاران موثر در این مهم، ارزیابی ۱۶۰ فرایند در مدت زمان پنج ماه انجام و با برگزاری بیش از پنجاه جلسه ارزیابی با حضور مالکین، ناظـرین و همکاران فرایند ها، بیش از چهارصد اقدام و پروژه قابل بهبود شناسایی و بررسی گردید.

وی با اشاره به اولویت بندی پروژه های بهبود مصوب شده در سال جاری گفت:پس از اولویت بندی پروژه های بهبود بر مبنای معیارهای هفت گانه ” سلامت مالی -تحقق اهداف استراتژیک-رعایت قوانین و مقررات فولاد مبارکه-زمان اجرا-سهولت اجرا و منافع ذینفعان و با در نظر گرفتن ضرایب اهمیت ، فرایند تحلیل سلسله مراتبی توسط تیم مهندسی صنایع ، تعالی سازمانی و مشاور مدیریت فرایند انجام و ضرورت پیاده سازی آن تشریح گردید.

در ادامه عمویی ( مشاور اجرای فرایندها) به تصویب اجرای اقدامات بهبود فرایند اشاره و افزود :با در نظر گرفتن اقدامات مصوب شده در فرایند بهبود از طریق سامانه مدیریت اقدامات اصلاحی ، مقرر گردید تمامی فعالیت های بهبود فرایند تا پایان سال ۱۴۰۰ به نحو شایسته برنامه ریزی، اجرا و در ادامه بر نقش محوری و اعضای دفتر فرایند در ادامه مسیر تاکید شد.

گفتنی است در این مراسم از میثاق نامه مدیریت فرایندها که نشان از تعهد و پای بندی مسئولین شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان به اصول و نگرش مدیریت فرایندهاست، توسط مدیرعامل رونمایی و به امضای کلیه حاضرین رسید و از اعضای دفتر مدیریت فرایند با اهدای لوح و گواهینامه آموزشی مدیریت فرایندها، تجلیل گردید.

این نشست با حضور مدیرعامل، معاونین، مدیران ، روسا و اعضای دفتر فرایند شرکت فولاد سنگان برگزار و فرایندها،اهداف، مراجع و روش های مورد ارزیابی و پروژه های بهبود فرایند بررسی و تشریح گردید.

2

تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۸
شناسه مطلب : 37333
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.