بیش از ۱۵ محصول جدید در سبد تولیدات امسال ذوب آهن قرار دارد/ برای تولید یک میلیون واحد مسکونی، اتاق فکر با حضور فولادسازان تشکیل شود
مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان در نشست خبری خود در دهمین نمایشگاه بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران (ماینکس) اظهار داشت: ظرفیت تولید فولاد ما به ۴۰ میلیون تن رسیده است و مشکلی در جهت تامین فولاد یک میلیون واحد مسکونی نداریم. مهم‌ترین مشکل ما در زمینه بوروکراسی‌های اداری است که بهتر است اتاق فکری ایجاد شود و تمامی تولیدکنندگان نیز در این اتاق فکر حضور داشته باشند تا موانع رسیدن به یک میلیون واحد مسکونی بررسی شود و به دغدغه تولیدکنندگان فولاد و سایر صنایع مرتبط با مسکن رسیدگی شود.

منصور یزدی‌زاده گفت: بیش از ۱۵ نوع محصول جدید برای امسال در سبد محصولات تولیدی ذوب آهن اصفهان وجود دارد که تاکنون بی‌سابقه بوده است و محصولاتی که در ذوب آهن تولید شده است دارای ارزش افزوده بالایی است.

وی افزود: با توجه به تولید ریل در ذوب آهن اصفهان محصولاتی که تولید می‌شود به وزارت صمت اعلام می‌شود تا در جهت واردات در جریان باشند که چه محصولاتی در داخل تامین می‌شود و نیازی به واردات آن محصول نیست.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ذوب آهن کمترین بهره را از یارانه انرژی دریافت می‌کند امیدواریم در زمستان مشکلی در زمینه انرژی نداشته باشیم. با توجه به کوره بلند بودن ذوب آهن اصفهان در زمستان با محدودیت گاز خیلی مشکلی نخواهیم داشت و امیدواریم سایر صنایع فولادی هم در این زمینه مشکلی نداشته باشند.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: ظرفیت تولید فولاد ما به ۴۰ میلیون تن رسیده است و مشکلی در جهت تامین فولاد یک میلیون واحد مسکونی نداریم. مهم‌ترین مشکل ما در زمینه بوروکراسی‌های اداری است که بهتر است اتاق فکری ایجاد شود و تمامی تولیدکنندگان نیز در این اتاق فکر حضور داشته باشند تا موانع رسیدن به یک میلیون واحد مسکونی بررسی شود و به دغدغه تولیدکنندگان فولاد و سایر صنایع مرتبط با مسکن رسیدگی شود.

یزدی زاده افزود:  در زمینه صادرات ریل با توجه به توان تولید ریل ۳۶ متری به دنبال بازارهای صادراتی هستیم. اما در زمینه توقف صادرات ریل به افعانستان باید عنوان کنم بحث قرارداد ریل ما مربوط به دولت قبلی افغانستان بوده به همین منظور فعلا صادرات به افغانستان متوقف شده است.

وی در پایان گفت: امیدواریم با توجه به شرایط تحریمی که وجود دارد موانع موجود برطرف شود تا کنون مانعی به لحاظ تحریم‌ها در واردات و صادرات نداشته‌ایم و بیشتر تحریم‌های ما داخلی است. امیدواریم قراردادهای جدیدی منعقد شود و شاهد صادرات ریل باشیم.

2

تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۳
شناسه مطلب : 38995
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی