آغاز عملیات احداث چهار طرح عظیم فولادی در شرکت فولاد هرمزگان
صبح امروز در نهمین روز از ایام الله دهه فجر عملیات اجرایی چهار طرح مهم توسعه‌ای فولادی در شرکت فولاد هرمزگان آغاز شد و انتظار می‌رود با بهره‌برداری از این طرح‌ها جایگاه هرمزگان در در تولید فولاد ارتقا یابد.

به گزارش  چیلان ،صبح امروز و همزمان با نهمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر آیین آغاز اجرایی چهار طرح توسعه‌ای فولاد در شرکت فولاد هرمزگان با حضور مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان برگزار شد.

فولاد هرمزگان در راستای ایفای نقش حداکثری در توسعه استان هرمزگان و تبدیل شدن این استان به قطب اصلی فولاد کشور به عنوان یکی از شرکای بزرگ طرح تولید ۱۰ میلیون تن فولاد در شرکت ستاره سیمین هرمز مشارکت و سرمایه گذاری نموده است و اکنون در این شرکت با ۵۱ درصد، به عنوان سهام دار اصلی محسوب می‌شود.

با راه اندازی این طرح‌ها استان هرمزگان به یکی از قطب‌های اصلی و محوری تولید فولاد در کشور تبدیل خواهد شد و اشتغال زایی چند هزار نفری را نیز به همراه دارد.

فاز اول این طرح با ساخت مگا مدول احیا مستقیم با تولید ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تن آهن اسفنجی در سال، همزمان با پروژه‌های توسعه‌ای فولاد هرمزگان، کلنگ زنی شد

دیگر طرح مهم امروز انجام پروژه‌های نصب لنسهای ساید وال کوره‌های قوس الکتریکی با سرمایه گذاری ۱۶۰ میلیارد تومانی و افزایش ۱۲۰ هزار تنی تولید تا پایان سال جاری در فولاد هرمزگان به بهره برداری خواهند رسید.

پروژه چهارم که امروز عملیات اجرایی آن آغاز شد، احداث واحد دوم تولید گازهای صنعتی با ظرفیت ۱۰ هزار نرمال متر مکعب بر ساعت اکسیژن با سرمایه گذاری حدود ۸۰۰ میلیارد تومانی و در طی ۳۰ ماه به بهره برداری خواهد رسید.

با بهره برداری از این پروژه ظرفیت تولید اکسیژن گازی در فولاد هرمزگان به ۱۷۰۰۰ نرمال مترمکعب بر ساعت خواهد رسید با استفاده از این پروژه نیاز واحد فولادسازی به اکسیژن برای تولید ۲ میلیون تن اسلب در سال مرتفع خواهد شد.

این پروژه نیز مانند دو پروژه قبلی با سرمایه گذاری از منابع داخلی شرکت فولاد هرمزگان و استفاده از حداکثر ساخت داخل و با پیمانکاران داخلی ساخته خواهد شد.

همچنین امروز در چهارمین طرح، عملیات اجرایی مدول سوم تولید آهن اسفنجی با ظرفیت تولید سالانه ۹۰۰ هزار تن آغاز شد تا از این طریق نیز استان هرمزگان شاهد افزایش ظرفیت تولید باشد.

بر اساس این گزارش، ایمیدرو، گروه بین‌المللی سرمایه‌گذاری ارزش، صبا فولاد، گل‌گهر، توسعه فولاد قشم و فولاد هرمزگان سهامداران اصلی این پروژه هستند.

2

تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۷
شناسه مطلب : 41066
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی