کسب رکورد در تولید اسلب در فولاد هرمزگان
معاونت بهره برداری فولاد هرمزگان با اشاره به اجرایی گریدهای ویژه در فولاد هرمزگان گفت: امسال علی‌رغم کاهش مصارف برق و قطعی گاز، توانستیم ۳ رکورد ماهیانه در تولید اسلب در فولاد هرمزگان ثبت کنیم.

به گزارش  چیلان ،سید اصغر مدنی در دومین کنفرانس بین‌المللی فولاد سازی و ریخته گری با اشاره به اجرایی گریدهای ویژه در فولاد هرمزگان گفت: امسال علی‌رغم کاهش مصارف برق و قطعی گاز، توانستیم ۳ رکورد ماهیانه در تولید اسلب در فولاد هرمزگان ثبت کنیم.

معاونت بهره برداری فولاد هرمزگان افزود: همچنین توانستیم ۴ گرید متفاوت در حوزه فولادهای مقاوم به خوردگی اتمسفر، فولادهای ساختمانی استحکام بالا، فولادهای ساختماتی استحکام بالا و قالب‌های پرس پلاستیکرا تولید کنیم.

وی در ادامه گفت: روند افزایش قیمت شاخص انرژی ما را به سمت کاهش مصرف انرژی سوق می‌دهد. مصرف نسوز شرکت فولاد هرمزگان در کشور شاخص است و رکوردهای خوبی در کاهش مصرف نسوز کسب کرده ایم.

مدنی

مدنی همچنین تصریح کرد: از سال ۹۹ تا ۱۴۰۰ روند بومی‌سازی این شرکت رشد چشمگیری داشته است. توجه کرده‌ایم که این بومی سازی هم توجیه اقتصادی داشته باشد و همچنین باعث ایجاد اشتغال در کشور شود.

معاونت بهره برداری فولاد هرمزگان ادامه داد: توانسته‌ایم پودرهای ریخته گری، گریدهای کم کربن،‌ گریدهای متوسط کربن و… بومی سازی کنیم. همچنین ارتقای سیستم سطح دو ریخته گری فولاد را اجرایی و هوشمندسازی فرایندهای فولادسازی نیز عملیاتی کنیم.

وی در پایان گفت: تا پایان بهمن ماه در اسلب ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تن تولید داشتیم و ۲۶۰ هزار تن به دلیل قطعی برق از دست دادیم که انشااله تا پایان سال به یک رکورد خوب در احیای مستقیم نیز خواهیم رسید.

2

تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۸
شناسه مطلب : 41381
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی