مشاهده کنید: فیلم کامل میزگرد اقتصادی تلویزیون برای وضع عوارض صادراتی بر زنجیره فولاد/ایرادات رئیس انجمن فولاد بر یک بخشنامه جنجالی
رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در برنامه میز اقتصادی بخش خبر گفت: مصوبه اعمال عوارض صادراتی پلکانی دارای ایرادات اساسی است و باعث قفل صادرات و تحمیل زیان سنگین بر محصولات زنجیره فولاد می‌گردد.

به گزارش  چیلان ،دکتر بهرام سبحانی گفت: نمی‌توان مصوبه‌ای را صادر کرد و بلافاصله اجرای آن آغاز شود. شرکت‌ها برای فروش داخلی و فروش صادراتی برنامه‌ریزی کرده‌اند و EPS خود را پیش‌بینی کرده‌اند و عوارض صادراتی خلق‌الساعه، تمام این برنامه‌ها را به هم می‌ریزد.

وی افزود: در حال حاضر شرکت‌های فولادی ملزم به این هستند که تمام محصولات خود را در بورس کالا عرضه کنند. اگر محصولی صادر می‌شود، به این معناست که برای این محصول در بازار داخلی، خواهانی وجود نداشته است. در چنین شرایطی وضع عوارض صادراتی بر کالایی که تقاضای داخلی ندارد، بر چه مبنایی است؟!

وی خاطرنشان کرد: به عنوان رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد متوجه هدف این مصوبه نمی‌شوم، صحبت‌هایی که مدیران وزارت صمت انجام می‌دهند هدف این عوارض را مشخص نمی‌کند. بر اساس این مصوبه باید ۱۰۰ درصد محصول را در بورس عرضه و اگر خرید نشد صادر شد. این چه فیلتر مضاعفی است که روی صادرات گذاشته شده است.

فیلم کامل میزگرد اقتصادی تلویزیون برای وضع عوارض صادراتی بر زنجیره فولاد را در ویدیو زیر می توانید مشاهده کنید.

 

2

تاریخ انتشار : ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۱
شناسه مطلب : 41775
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی