فولاد مبارکه نماد صنعت سبز کشور
شرکت فولاد مبارکه در راستای تحقق شعار جهانی محیط‌زیست در سال 2022، «تنها یک زمین»، به دنبال تغییر سیستم‌های اجتماعی و اقتصادی خود در جهت بهبود رابطه با طبیعت و درک ارزش آن است و طی 3 دهه فعالیت خود، گام‌های ارزشمندی در حفاظت از محیط‌زیست برداشته و سرمایه‌گذاری‌های کلانی در این راستا انجام داده است.

به گزارش  چیلان ، پنـــــجم ژوئن هـــــــــر سال به‌عنــــــوان روز جهانی محیط‌زیست، روزی برای ترویج آگاهی و اقدام جهانی برای محیط‌زیستی پایدار است که از سال ۱۹۷۲ نام‌گذاری شده و به بزرگ‌ترین پلتفرم جهانی برای اطلاع‌رسانی عمومی محیط‌زیست، جهت دست‌یابی به اهداف توسعه پایدار تبدیل شده است و میلیون‌ها نفر از شرکت‌های بزرگ، دولت‌ها و جوامع در سراسر جهان آن را گرامی می‌دارند.

روز جهانی محیط‌زیست در سال ۲۰۲۲ با شعار «تنها یک زمین» بر رویکرد زندگی پایدار در هماهنگی با طبیعت تمرکز دارد. این شعار نیز در سال ۱۹۷۲ در نخستین گردهمایی حفاظت از محیط‌زیست معرفی شد و رویکرد آن این بود که این سیاره تنها خانه ماست که بشریت باید از منابع محدود آن محافظت کند

. خانواده بزرگ فولاد مبارکه در راستای تحقق شعار جهانی محیط‌زیست در سال ۲۰۲۲، «تنها یک زمین»، به دنبال تغییر سیستم‌های اجتماعی و اقتصادی خود در جهت بهبود رابطه با طبیعت و درک ارزش آن است.

رویکردهای اقتصاد چرخشی و تحول دیجیتال و حفاظت از زیست‌پذیری جوامع محلی در راستای تحقق مسئولیت اجتماعی، ما را به داشتن محیط‌زیستی پایدار برای زندگی امن برای خود و آیندگان هدایت می‌کند. توسعه پایدار توسعه‌ای است که بدون به خطر انداختن توانایی نسل‌های آینده نیازهای خود را تأمین کند.

از مهم‌ترین موضوعات مطروحه در توسعه پایدار، بحث محیط‌زیست و منابع طبیعی ملت‌هاست که حفظ و نگهداری آن، به‌نوعی اجازه دادن به نسل‌های بعد و آیندگان، برای استفاده از این منابع خدادادی است. ما امید داریم که با اقدامات خود گامی مؤثری در حل بحران‌های سه‌گانه جهانی فعلی، یعنی تغییرات آب و هوایی، تنوع زیستی و آلودگی برداریم. شعار روز جهانی محیط‌زیست در سال ۲۰۲۲، طبیعت و مردم را در مرکز فعالیت‌های محیط‌زیستی قرار می‌دهد و ریشه‌های کار اصولی و حیاتی حفاظت از محیط‌زیست را به ما یادآوری می‌کند. واحد محیط‌زیست شرکت فولاد مبارکه ذی‌نفعان خود شامل آیندگان، جامعه، کارکنان و نهادهای قانونی را بخش اصلی فلسفه وجودی خود می‌داند و در جهت تحقق اهداف خود، تلاش می‌کند با پیش‌بینی، شناسایی و درک نیازها و انتظاراتشان و فراتر رفتن از آن‌ها، ارزش‌آفرینی کند و تجربه خوشایندی برای ایشان فراهم آورد.

این سازمان با ذی‌نفعان خود روابطی پایدار مبتنی بر گشودگی، شفافیت و احترام متقابل برقرار می‌کند و همواره تجربه‌ها و برداشت‌های آن‌ها را پایش کرده و به هرگونه بازخوردی، به‌طور سریع و اثربخش پاسخ می‌دهد. شرکت فولاد مبارکه ضمن گرامیداشت روز جهانی محیط‌زیست، بر ایجاد تغییرات متحول‌کننده از طریق سیاست‌ها و انتخاب‌های ویژه به سمت صنعت پاک‌تر و سبزتر تلاش می‌کند. این در حالی است که در طی سه دهه فعالیت خود، گام‌های ارزشمندی در حفاظت از محیط‌زیست برداشته و سرمایه‌گذاری‌های کلانی (بالغ‌بر یک میلیارد دلار) در این راستا انجام داده است.

2

تاریخ انتشار : ۱۶ خرداد ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۶
شناسه مطلب : 42557
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی