مدیرعامل فولاد مبارکه در حاشیه بازدید وزیر صمت از این شرکت؛افزایش تولید محصولات ویژه در فولاد مبارکه؛ ثمره بهره برداری از پروژه های افتتاح شده
محمدیاسر طیب‌نیا مدیرعامل فولاد مبارکه در حاشیه بازدید وزیر صمت از این شرکت با اشاره به پروژه احداث واحد اسمز معکوس ثانویه(RO2) در مجتمع فولاد سبا اظهار کرد:  واحدهای گاززدایی و کربن‌زدایی تحت خلاء(V.O.D & V.D) و اسمز معکوس ثانویه(RO2) فولاد سبای فولاد مبارکه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجتمع فولاد سبا به بهره‌برداری رسید.

به گزارش  چیلان ، محمدیاسر طیب‌نیا مدیرعامل فولاد مبارکه در حاشیه بازدید وزیر صمت از این شرکت با اشاره به پروژه احداث واحد اسمز معکوس ثانویه(RO2) در مجتمع فولاد سبا اظهار کرد:  واحدهای گاززدایی و کربن‌زدایی تحت خلاء(V.O.D & V.D) و اسمز معکوس ثانویه(RO2) فولاد سبای فولاد مبارکه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجتمع فولاد سبا به بهره‌برداری رسید.
با بهره‌برداری از پروژه اسمز معکوس ثانویه(RO2) تکمیلی با ظرفیت ۴۸۰ مترمکعب در ساعت، درصد بازیابی آب از پساب افزایش یافته و میزان مصرف آب تازه در فرایند تولید کاهش می‌یابد.
این پروژه تاثیر قابل توجهی در کیفیت و میزان بازچرخانی پساب‌های صنعتی و بهداشتی خواهد داشت، با اجرای این پروژه، میزان مصرف آب تازه برای تولید تا حد زیادی در مجتمع فولاد سبا کاهش پیدا می‌کند.
راه‌اندازی راه‌اندازی واحد گاززدایی نقش مهمی در تولید فولادهای کیفی شامل فولاد API(برای لوله های انتقال نفت و گاز)، فولاد پر استخدام و پیشرفته (جهت استفاده در صنایع خودروسازی) و فولاد الکتریکی دارد، محصولاتی که طی سال‌های گذشته از خارج از کشور تامین می‌شده اما از این پس، کشورمان از واردات آن‌ها بی‌نیاز خواهد شد.
با راه‌اندازی واحد گاززدایی و کربن‌زدایی در مجتمع فولاد سبا، گازهای محلول در فولاد مذاب شامل هیدروژن، نیتروژن و همچنین کربن کاهش می‌یابند و در نتیجه آن، گریدهایی فولادی با استحکام بالا برای تامین نیاز صنایع خودروسازی تولید خواهند شد.
مدت‌زمان اجرای پروژه V.D مجتمع فولاد سبا حدود ۶ ماه بوده است، فولادهای الکتریکی یا سیلیکونی در صنایع تولید ترانسفورماتور، تولید موتورها و ژنراتورهای الکتریکی کاربرد زیادی دارد.
با راه‌اندازی پروژه V.O.D از ۳ ماه آینده می‌توانیم به تدریج محصولات جدید فولادی را به بازار داخلی عرضه کنیم و تنوع محصولات ویژه و کیفی در گروه فولاد مبارکه را افزایش دهیم که این دستاورد بزرگ، نقش مهمی در سودآوری گروه فولاد مبارکه و همچنین خودکفایی کشور خواهد داشت.

طیب نیا 12

2

تاریخ انتشار : ۱۴ تیر ماه ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۰
شناسه مطلب : 43068
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی