طرح بزرگ فولاد شهریار تبریز برای جبران کمبود ورق فولادی کشور
احداث کارخانجات نورد سرد شرکت صنایع فولاد شهریار تبریز به عنوان طرح شاخص حوزه فولاد برای تامین کمبود ورق فولادی در کشور توسط سرمایه گذاری گروه صنعتی پارس ساختار به عنوان بخش خصوصی در شهرک صنعتی آخولا تبریز در حال اجراست.

به گزارش  چیلان ، نوید نواده اباذر نایب رییس گروه صنعتی پارس ساختار با اعلام این خبر گفت: جایگزین کردن محصولات فولادی صنعتی با ارزش افزوده بسیار بالا در خطوط تولید، به روز کردن فناوری‏ های خطوط تولید فولاد و بکارگیری نیروهای متخصص و متعهد، کاهش بروکراسی احداث و تامین مالی از مهمترین ارکان توسعه در شرکت صنایع فولاد شهریار تبریز به عنوان یکی از شرکت های زیر مجموعه این گروه صنعتی به شمار می‏ روند.

وی افزود:احداث کارخانجات نورد سرد این شرکت در زمینی به مساحت ۵۴ هزار متر مربع با مجموع سرمایه گذاری ارزی و ریالی بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی حدود ۷۰۰ نفر از اول سال ۱۴۰۰ شروع شده است.

نایب رییس گروه صنعتی پارس ساختار با بیان اینکه این طرح در ۷ خط تولید احداث می گردد تصریح کرد: تاکنون این طرح با بیش از ۶۰ درصد پیشرفت در حال اجراست و بخشی از تجهیزات خطوط تولید آن نیز از گمرک ترخیص و در محل پروژه مستقر شده است.

نواده اباذر تاکید کرد: ورق سرد نورد شده تولیدی این مجموعه یکی از محصولات استراتژیک صنعت فولاد می باشد که عمده کاربرد آن در صنایع خودروسازی، لوازم خانگی و سایر صنایع تولیدی خواهد بود.

2

تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۷
شناسه مطلب : 43555
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی
تازه ترین عناوین