شنیده ها:آخرین شنیده‌ها از تداوم چالش گاز و برق شرکت‌های فولادی / تشکیل ستاد مدیریت بحران در برخی از شرکت‌های بزرگ فولادی
شنیده‌های چیلان از منابع موثق از تداوم قطعی و محدودیت‌های گاز و برق کارخانجات فولادی در سراسر کشور حکایت دارد؛ به طوری که حتی کارخانجات مستقر در استان‌های جنوبی که در مجاورت مخازن توزیع گاز قرار دارند نیز با محدودیت های شدید 70 درصدی گاز و 50 درصدی برق مواجه هستند.

به گزارش  چیلان ، شنیده‌های  چیلان  از منابع موثق از تداوم قطعی و محدودیت‌های گاز و برق کارخانجات فولادی در سراسر کشور حکایت دارد؛ به طوری که حتی کارخانجات مستقر در استان‌های جنوبی که در مجاورت مخازن توزیع گاز قرار دارند نیز با محدودیت های شدید ۷۰ درصدی گاز و ۵۰ درصدی برق مواجه هستند.

بر اساس این شنیده‌ها، تمامی کارخانجات احیاء مستقیم تولیدکننده آهن اسفنجی در نیمه شمالی کشور در اثر قطعی گاز مجبور به تعطیلی شده‌اند و کارخانجات آهن اسفنجی در مناطق جنوبی و مرکزی کشور (شامل استان های اصفهان، یزد، کرمان، خوزستان، هرمزگان و …) نیز با محدودیت ۷۰ درصدی در تامین گاز روبرو هستند.

به گزارش  چیلان ، برخی کارخانه ها نیز به دلیل عدم تامین مکفی گاز و برق برای تولید حداقلی، ترجیح داده اند تعمیرات دوره ای خود را در این بازه زمانی قرار دهند تا از واردآمدن خسارات بیشتر به خطوط تولید خود جلوگیری کنند.

طبق گزارش های دریافتی، ستاد مدیریت بحران در برخی شرکت های بزرگ فولادی فعال شده و در برخی موارد موفق به کاهش حجم محدودیت های انرژی نیز شده است به گونه ای که یکی از شرکت های بزرگ فولادی بازار سرمایه موفق شده محدودیت تأمین گاز را از ۷۰ درصد به ۵۰ درصد کاهش دهد و یکی از مدول‌های آهن اسفنجی خود را به مدار تولید بازگرداند.

 چیلان  به دلیل برخی ملاحظات از انتشار اسامی کارخانجات و جزئیات بیشتر تعطیلی خطوط تولید هر یک از شرکت های فولادی معذور است.

2

تاریخ انتشار : ۵ بهمن ماه ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۲۸
شناسه مطلب : 47220
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی