آغاز عملیات اجرایی واحد سوم احیاءمستقیم فولاد کاوه جنوب کیش
همزمان با هفته صنعت و معدن عملیات اجرایی پروژه واحد سوم احیاء مستقیم شرکت فولاد کاوه جنوب کیش آغاز گردید.

به گزارش  چیلان ، مدیرعامل این شرکت همزمانی آغاز عملیات اجرایی این پروژه با هفته امامت و ولایت را به فال نیک گرفت و افزود: این پروژه ظرفیت معادل یک میلیون تن در سال دارد و برنامه ریزی ها برای بهره برداری از این پروژه ظرف ۲۴ ماه آینده در دستور کار قرار گرفته است.

مهندس سیدعباس حسینی، تکنولوژی این واحد را میدرکس عنوان کرد و اذعان داشت: این انتخاب در راستای مدیریت هزینه و یکسان سازی تامین قطعات راهبردی و همچنین تسهیل در تعمیر و نگهداری در کنار دو واحد قبلی این مجتمع بوده؛ چراکه یکسان بودن تکنولوژی امکان تعمیر و نگهداری با هزینه های کمتری را فراهم خواهد کرد.

وی ادامه داد: کارخانه در زمینی به مساحت ۹ هکتار احداث خواهد شد و ظرفیت تولید آهن اسفنجی این شرکت را با توجه به تزریق اکسیژن در واحدهای یک و دو احیاء مستقیم به حدود ۳ میلیون تن در سال خواهد رساند که با این افزایش ظرفیت توازن در تامین مواد اولیه فولادسازی در زنجیره فولاد کاوه جنوب کیش را به همراه خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در ادامه تصریح کرد: اقدامات مهندسی و بازرگانی این پروژه از نیمه دوم سال گذشته آغاز شده که با پیشرفت قابل توجهی نیز همراه بوده است.

2

تاریخ انتشار : ۱۹ تیر ماه ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۱۶
شناسه مطلب : 51446
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی