رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری در جلسه مشترک با مدیرعامل فولاد هرمزگان:فولاد هرمزگان می‌تواند عامل توسعه همه‌جانبه استان هرمزگان شود
رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری گفت: فولاد هرمزگان تحولات بزرگی همچون اجرای طرح‌های توسعه‌ای، حرکت به سمت فولاد سبز و مسئولیت‌های اجتماعی را در استان هرمزگان به وجود آورده و می‌تواند منشا خدمات و عامل توسعه این استان شود.

به گزارش  چیلان ،علی آقامحمدی، رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه مشترک با مدیرعامل فولاد هرمزگان، بیان کرد: هر سازمان باید یادگیرنده مبتنی بر نیروهای انسانی باشد. توجه به نیروهای انسانی سازمان را دائما رو به جلو حرکت می‌دهد. سازمان می‌تواند با برطرف کردن نیازهای اساسی نیروهای انسانی خود، شرایط را برای رشد آن‌ها فراهم سازد.

وی افزود: صنایع بسیاری در استان هرمزگان مستقر هستند اما آثار این صنایع در جامعه کمتر دیده می‌شود. چراکه در بحث مسئولیت‌های اجتماعی به صورت جزیره‌ای عمل می‌کنند که مطلوب نیست. با توجه به اینکه فولاد هرمزگان یکی از صنایع پیشرو در بحث انجام مسئولیت‌های اجتماعی به شمار می‌رود، می‌تواند لیدر توسعه ظرفیت‌های مردمی استان هرمزگان شود. اگر صنایع عامل توسعه نباشند، سازمان‌های دولتی کاری از پیش نخواهند برد.

رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: شرکت فولاد هرمزگان یکی از شرکت‌های فعال در صنعت فولاد بوده که خوشبختانه تحولات بزرگی همچون اجرای طرح‌های توسعه‌ای، حرکت به سمت فولاد سبز و مسئولیت‌های اجتماعی را در استان هرمزگان به وجود آورده و می‌تواند منشا خدمات و عامل توسعه این استان شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: برای اینکه محیط توسعه زودتر شکل بگیرد و تحولات متناسب با آن ایجاد شود، نخست باید به نیروهای انسانی در استان هرمزگان توجه کرد که در این زمینه می‌تواند مسئولیت‌های اجتماعی به سمت ایجاد مشاغل پردرآمد و متناسب با محیط بندری و دارای آینده مناسب هدایت شود. نمونه آن ایجاد شغل ماهی در قفس است.

وی اضافه کرد: نکته دوم این است که برای استقرار جمعیت باید تسهیلاتی در نظر گرفته شود. یکی از این تسهیلاتی که می‌توان در نظر گرفت، پاسخگویی به مسکن است. این یعنی داشتن محل اسکان نخستین شرط ایجاد شغل پایدار است. بنابراین در صورت امکان باید به بازار مصرف فولاد یعنی ساخت و ساز بیشتر توجه کرد و ساختمان‌سازی به صورت صنعتی در مدت کوتاه با طبقات بالا جهت اسکان را در اولویت قرار داد. این اتفاق باعث می‌شود زمانی که تقاضا برای ایجاد شغل شکل می‌گیرد، بتوان به آن به سرعت پاسخ داد.

آقامحمدی در پایان تصریح کرد: انتظار می‌رود با عمل به مسئولیت‌های اجتماعی، تغییرات محسوسی در شرایط استان هرمزگان رخ دهد و با مستقر بودن صنایع بزرگی مانند فولاد هرمزگان، این مهم دست‌یافتنی است. همچنین دیگر شاهد مهاجرت از این استان به سمت دیگر استان‌ها نباشیم و ارزش افزوده در همین استان‌ها باقی بماند.

2

تاریخ انتشار : ۲۸ دی ماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۵۴
شناسه مطلب : 58145
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی