مدیرعامل شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور در مجمع عمومی عادی سالانه شرکت عنوان کرد:دستیابی به رکورد تولید در سه ماه ابتدایی امسال/تقسیم۲۱۶ تومان سود به ازای هر سهم
مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 1402 امروز مورخ 29 خرداد با حضور 89.55 درصد سهام‌داران در محل سالن تلاش برگزار شد.

به گزارش  چیلان ، سیدعلیرضا موسوی، مدیرعامل شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور در مجمع عمومی عادی سالانه شرکت عنوان کرد: طرح توسعه‌ای صبانور در معدن گلالی با هدف تولید ۲.۵ میلیون تن کسانتره در دستور کار قرار دارد و زمین احداث کارخانه در نزدیکی محل معدن خواهد بود.

وی افزود: بسیار خرسندیم که اعلام کنیم در سه ماهه ابتدایی امسال به رکورد تولید در این بازه زمانی در تاریخ شرکت توسعه معدنی و صنعتی دست پیدا کردیم.

موسوی بیان کرد: در حوزه اکتشافات به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته‌ایم و با رفع معضل معارضان محلی، توسعه این مهم را در دستور کار قرار داده‌ایم. در حوزه زیرساخت نیز به دنبال تکمیل پروژه‌های خود در این حوزه هستیم و علاوه‌براین، به دنبال اجرای فاز ۳ معدن شهرک با ظرفیت ۲.۵ میلیون تن در بیجار و فاز ۲ گلالی هستیم.

به گفته وی، سود عملیاتی صبانور در سال گذشته به ۲۸ هزار و ۶۴۲ میلیارد و ۶۶۹ میلیون ریال و سود خالص شرکت به ۳۴ هزار و ۸۱۲ میلیارد و ۱۹۸ میلیون ریال رسید که به ترتیب با رشد ۹۸ درصدی و ۸۵ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۱ همراه بود.

گفتنی است که حاشیه سود عملیاتی «کنور» در سال گذشته به میزان ۵۰ درصد بود که در مقایسه با سایر تولیدکنندگان بزرگ کنسانتره و گندله در کشور رقم قابل‌توجهی محسوب می‌شود.

ز دیگر دستاوردهای صبانور در سال گذشته می‌توان به افزایش میزان ضریب دسترسی کارخانه‌های تولیدی، کاهش توقفات ساعتی کارخانه‌های تولیدی نسبت به سال ۱۴۰۱، برنده شدن در سه محدوده اکتشافی (بوکان، یزد و سیرجان) و رکورد فروش کنسانتره سنگ‌آهن اشاره کرد.

در پایان نیز، برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۲، تقسیم سود ۲۱۶ تومان به ازای هر سهم به تصویب سهام‌داران رسید.

 

 

 

 

2

تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ماه ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۴۹
شناسه مطلب : 60930
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی