خصوصی سازی واقعی نیاز ساختاری صنعت فولاد است
خصوصی سازی در صنعت فولاد و بعضا در کل صنعت کشور از اولویت های ساختاری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

دکتر محمود اسلامیان، رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در گفت و گو با  چیلان  ضمن بیان این مطلب که خصوصی سازی نیاز ساختاری صنعت فولاد کشور است گفت: سال ها است که بحث اصل ۴۴ و خصوصی سازی را مطرح می کنیم ولی متاسفانه به دلیل برخی مقاومت ها این اتفاق نمی افتد و روند موجود نشان می دهد در حال از دست دادن سرمایه های بزرگی هستیم.

وی افزود: در خصوصی سازی باید اهلیت کسانی که قصد خرید واحدها دارند مورد بررسی قرار گیرد. اتفاقی که در خصوصی سازی رخ داده این است که خصوصی سازی و برگزاری مزایده ها، بدون توجه به اهلیت افرادی صورت می گیرد که در این مزایده ها شرکت کرده اند.

اسلامیان تصریح کرد: اتفاق مهمی که می تواند در زنجیره فولاد کشور رخ دهد، واگذاری واقعی این صنعت در حوزه های معدنی و تولیدی به مردم است. چون این امر می تواند سبب افزایش بهره وری، مالیات و اشتغال شود.

رئیس هیئت مدیره انجمن فولاد خاطرنشان کرد: علاوه بر اینکه واگذاری واقعی در صنعت به ویژه صنعت فولاد می تواند سبب افزایش بهره وری و رشد اشتغال شود، به دولت هم این اجازه را می دهد که به مسائل زیرساختی و اصلی خود بپردازد و مطمئن باشد با این واگذاری های منطقی، اتفاقات غیر عقلانی گذشته در این صنعت دیگر رخ نخواهد داد.

2

تاریخ انتشار : ۸ شهریور ماه ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۶
شناسه مطلب : 14254
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.