تازه ترین عناوین
در سال آینده بازار فولاد داخلی رقابتی تر است
با راه اندازی برخی واحدها و ورود ظرفیت های جدید در بازار، سال آینده بازار داخلی رقابتی تر خواهد بود و اکنون بحث اصلی و مهم بقا در این رقابت است که به یک چالش تبدیل شده است.

بهادر احرامیان، عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در گفت و گو با  چیلان  ضمن بیان این مطلب که تا پایان دولت دهم شاهد دخالت های شدیدی در قیمت گذاری های زنجیره فولاد بودیم گفت: اما اکنون این دخالت ها کم تر شده است. به جرات می توان گفت اکنون زمان آن است که بازار را به حال خود بگذاریم تا مسیر خود را پیدا کند و اینجاست که تعاملات بنگاه ها مطرح می شود.

وی افزود: البته برای شفاف شدن رقابت در بازار باید خصولتی ها نیز تعیین تکلیف شوند تا رقابت سالم و عادلانه ای شکل بگیرد.

احرامیان با اشاره به ورود ظرفیت های جدید در زنجیره فولاد تا سال آینده اظهار داشت: با ورود ظرفیت های جدید به بخش ذوب در سال آینده، شاهد اضافه ظرفیت هایی در این بخش همچون بخش نورد خواهیم بود و چون تقاضا به حدی بالا نیست که قادر به جذب آن باشد در نتیجه باید به صادرات فکر کنیم.

وی تاکید کرد: سال آینده بازار داخلی رقابتی تر خواهد بود و اکنون بحث اصلی و مهم بقا در این رقابت است که به یک چالش تبدیل شده است.

احرامیان گفت: در بازار جهانی هم برای بقا باید هم در قیمت و هم در کیفیت رقابتی شویم و این موضوع تفاوت های اساسی با بازار داخلی دارد.

وی با تاکید دوباره بر ورود ظرفیت های جدید به صنعت فولاد ایران خاطرنشان کرد: با توجه به این ظرفیت های جدید برای خروج از بحران باید صادرات را به بیش از ۱۱ میلیون تن برسانیم.

این عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در پاسخ به این سوال که انجمن تولیدکنندگان فولاد چقدر می تواند به صادرات کمک کند؟ اشاره ای به انجمن فولاد سایر کشورها داشت و گفت: اگر نگاهی به انجمن فولاد سایر کشورها داشته باشیم خواهیم دید که اکثر آنها کمیته صادرات دارند و شرح وظایف آنها رصد بازارهای هدف است. البته حتی در پرونده های آنتی دامپینگ نیز این انجمن ها هستند که برای دفاع ورود پیدا می کنند. از اینرو کمیته صادرات در انجمن ایران در سال های قبل تشکیل شد اما باید فعال تر شود.

2

تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۷
شناسه مطلب : 14651
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.