تصمیم مجلس برای واگذاری صندوق بازنشستگی فولاد به وزارت رفاه
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه برنامه ششم توسعه، بر انتقال صندوق فولاد تاکید کردند و با ۱۶۱ رای موافق، ۴۲رای مخالف، ۶ رای ممتنع از مجموع ۲۳۲ نماینده حاضر در مجلس، این لایحه را تصویب رساندند.

به گزارش  چیلان ، در ماده ۱۳ این لایحه آمده، مؤسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد با کلیه وظایف، اختیارات، تعهدات و دارایی‌ها- از جمله اموال منقول و غیرمنقول، سهام، امتیازات، موجودی، اسناد و اوراق با حفظ هویت مستقل- به وزارت رفاه انتقال می یابد.

فعالان صنفی بازنشستگان صندوق فولاد معتقدند این انتقال به هر شکل برای بازنشستگان فولاد بهتر است. اگر صندوق فولاد با صندوق بازنشستگی کشوری تجمیع می شد، به مراتب وضع بازنشستگان از نظر میزان مستمری و سطح خدمات درمانی بدتر می شد.

شایان ذکر است، پیش از تصویب این مصوبه در صحن علنی مجلس، جمعی از بازنشستگان صندوق فولاد مقابل مجلس تجمع کردند و در پی این تجمع علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات بازنشستگان فولاد گفت: باید مشکل پیرمردانی (بازنشستگان صنعت فولاد کشور) که  مقابل مجلس تجمع می کنند، حل شود. تجمع این افراد سالخورده باعث خجالت می شود.

لاریجانی افزود: صندوق بازنشستگی کشوری مشکلات خاص خود را دارد و این عقلانی نیست که این صندوق زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری شود. وی تصریح کرد: باید تدبیری برای رفع مشکل بازنشستگان صنعت فولاد در بودجه سنواتی اتخاذ کرد.

 2

2

تاریخ انتشار : ۳۰ دی ماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۵
شناسه مطلب : 10011
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.