واردات ورق گرم به پاکستان افزایش می یابد
پاکستان در نظر دارد تولید نورد سرد خود را به دلیل بهبود تقاضای داخلی افزایش دهد و همین مسئله می تواند عاملی بر افزایش واردات نورد گرم به این کشور باشد.

ترجمه  چیلان  به نقل از متال اکسپرت، شرکت ISL که اصلی ترین تولیدکننده محصولات تخت پاکستان است در نظر دارد به جهت افزایش تقاضا در این کشور، ظرفیت تولید نورد سرد خود را حدود ۴۰۰ هزار تن افزایش دهد و به یک میلیون تن در سال برساند.

نماینده این شرکت اعلام کرده تقاضا در بخش خودرو بسیار خوب است و این شرکت قصد دارد به افزایش فروش صادراتی روی آورد.

بهبود شرایط بازار هم نه تنها به افزایش تقاضا و بهبود آن باز می گردد بلکه به دلیل کاهش رقابت منفی در بازار، تولیدکنندگان داخلی از وضعیت مطلوب تری برخوردارند.

شایان ذکر است، تعرفه های وارداتی از سوی دولت پاکستان بر روی نورد سرد وارداتی از چین و اکراین آن هم به میزان ۱۳ تا ۱۹ درصد، شرایط را برای رقابت فولادسازان داخلی این کشور بهتر کرده است.

در حال حاضر حدود ۸۰ درصد از تولیدات شرکت های نورد سرد پاکستان در داخل مصرف می شود درحالی که ۲۰ درصد آن به خاورمیانه و به طور خاص به امارات، اردن و عربستان صعودی صادر می گردد.

افزایش تولید نورد سرد قطعا بر واردات نورد گرم تاثیر گذاشته و سبب افزایش آن می شود و این موضوع درحالی رخ می دهد که پیش از این شاهد توقف تولید کارخانه های نورد گرم در پاکستان در سال ۲۰۱۵ بودیم.

از این رو ISL می تواند خوراک مورد نیاز خود را از ژاپن و چین تامین کند و این شرکت به منظور تامین کیفیت مورد نیاز خود نورد گرم ژاپنی را انتخاب می کند اما از لحاظ قیمت، محصولات چینی انعطاف پذیری بیشتری دارند.

گفتنی است، شرکت ISL در سال ۲۰۰۷ با هدف تولید محصولات تخت فولادی در پاکستان به ثبت رسید و به جز نورد سرد، در این کارخانه خطوط ورق های گالوانیزه به ظرفیت ۴۰۰ هزار تن و ورق پوشش دار به ظرفیت ۸۴ هزار تن وجود دارد.

2

تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۴
شناسه مطلب : 10629
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.