صادرات فولاد ایران به چین دور از انتظار نیست
بررسی روند قیمت فولاد در کشورهای مختلف دنیا و مقایسه قیمت ها با نرخ فولاد ایران نشان می دهد که در دو سال گذشته فولاد در ایران ارزان‌تر از دیگر کشورها فروخته‌شده و چنانچه شاهد کاهش یارانه های تولید به کارخانجات چین باشیم، ایران می تواند صادرکننده فولاد به این کشور هم باشد.

بهادر احرامیان، عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران ضمن بیان اینکه نرخ فولاد در ایران ارزان تر از دیگر کشورها است گفت: در شرایط فعلی، ایران ارزان‌ترین فولاد دنیا را عرضه می‌کند و این قیمت مناسب در مورد تمام محصولات فولادی اعم از ورق‌های فولادی، میلگرد و دیگر محصولات با در نظر گرفتن میانگین قیمت، صادق است و باید گفت که محصولات فولادی ایران از محصولات فولادی چین هم ارزان‌تر است!

وی عنوان کرد: این رویداد مهم و جالب در حالی اتفاق می افتد که فاکتورهایی مثل نرخ بالای بهره بانکی که باعث افزایش بهای تمام شده تولید فولاد می شود، همچنان در ایران وجود دارد. به هر حال به نظر می رسد مهمترین عاملی که باعث شده ایران ارزان ترین فولاد جهان را عرضه کند، مازاد تولید فولاد در داخل کشور و رکود بازار است.

احراامیان خاطرنشان کرد: ما در ایران مازاد تولید فولاد داریم و از کشورهای صادرکننده محصولات فولادی هستیم و در بیشتر فصول سال در دو سال اخیر ارزان‌ترین فولاد جهان را در کشور عرضه کرده ایم و حتی برخی کارشناسان پیش بینی می کنند اگر یارانه ای که در حال حاضر به کارخانجات فولادی چین تعلق می گیرد، کاهش پیدا کند فولاد ایران به چین هم می تواند صادر شود!

2

تاریخ انتشار : ۲ فروردین ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۰
شناسه مطلب : 11714
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.