دفتر آمار چین گزارش داد:حکایتی متفاوت از کاهش ظرفیت تولید فولاد چین
براساس اطلاعات دفتر آمار چین، فولادسازان این کشور در ماه آوریل بالغ بر 17 میلیون و 792 هزار تن میلگرد تولید کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد 2.9 درصدی داشته است.

به گزارش  چیلان ، چین در ۴ ماهه نخست سال ۲۰۱۷ حدود ۶۲ میلیون و ۵۰۴ هزار تن میلگرد تولید کرد که البته این میزان تولید ۲درصد پایین تر از ۴ ماهه نخست سال ۲۰۱۶ است. گفتنی است، چین در ماه آوریل بالغ بر ۱۱ میلیون و ۹۹۲ هزار تن کلاف تولید کرد که ۵.۱ درصد پایین تر از آوریل سال قبل بود.

چین در نشست شورای دولتی خود اعلام کرده بود که در سال جاری برنامه کاهش تولید فولاد را تشدید خواهد کرد و از ابتدای سال ۳۱.۷ میلیون تن از ظرفیت فولاد خود را تعطیل کرده است. به نظر می رسد کاهش ظرفیت تولید فولاد در سال جاری با جدیت بیشتری دنبال شود هرچند که همچنان در بازار چین کاهش عرضه به چشم نمی خورد و حتی در ماه مارس هم شاهد ثبت رکوردی در تولید فولاد این کشور بودیم و پیش بینی می گردد این روند تداوم یابد.

دلیل اصلی این رشد عرضه، بهبود تقاضا و حاشیه سود بالای شرکت ها در سه ماهه نخست امسال بود که سبب شد کارخانه ها ظرفیت تولید را در حداکثر میزان ممکن یعنی صددر صد نگه دارند.

لازم به ذکر است،  تولید فولاد خام چین در ماه آوریل برای دومین ماه متوالی افزایشی بود و رکورد جدیدی به ثبت رساند و حاشیه سود بالا همچنان سبب بالا بودن ظرفیت تولید کارخانه ها می شود. ماه آوریل چین درمجموع ۷۲ میلیون و ۷۸۰ هزار تن فولاد خام تولید کرد که ۴.۹ درصد بالاتر از آوریل ۲۰۱۶ بود که یک درصد هم بالاتر از رکورد قبلی یعنی در ماه مارس و ۷۲ میلیون تن است.

در ماه آوریل بسیاری از تحلیلگران انتظار داشتند به سبب افزایش تولید و رشد موجودی انبارهای فولاد، تولید در ماه می پایین تر بیاید اما جهش قیمت ها در اوایل ماه آوریل منجر به رشد بیشتر تولیدات کارخانه های فولادی شد.

 

2

تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۳
شناسه مطلب : 12789
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.