تولید فولاد صعودی است
تولید فولاد خام ایران در سه ماهه ابتدایی امسال به 5 میلیون و 312 هزار تن رسید.

براساس گزارش انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، فولادسازان داخلی از ابتدای فروردین تا پایان خرداد ماه موفق شدند ۵ میلیون و ۳۱۲ هزار تن فولاد خام تولید کنند. این عدد ۱۳ درصد بالاتر از مدت مشابه سال قبل یعنی ۴ میلیون و ۶۸۷ هزار تن بود.

از این میزان ۲ میلیون و ۷۰۸ هزار تن سهم بیلت و بلوم و ۲ میلیون و ۶۰۴ هزار تن سهم اسلب بود که افزایش ۱۷ درصدی تولید اسلب به جهت بهبود صادرات و تقاضای مطلوب این محصول بود.

براساس آمار انجمن فولاد تولید محصولات فولادی هم در مدت مذکور ۱۳ درصد رشد داشت و از ۴ میلیون و ۳۰۸ هزار تن به ۴ میلیون و ۸۷۰ هزار تن رسید.

سهم بخش میلگرد یک میلیون و ۶۰۷ هزار تن، سهم بخش ورق گرم یک میلیون و ۸۴۷ هزار تن و سهم بخش ورق سرد ۶۲۷ هزار تن بود که تمامی این موارد رشد تولید داشتند.

در بخش واردات همچنان کاهش هم در بخش فولاد خام و هم محصولات فولادی به چشم می خورد و افت واردات بخش محصولات فولادی ۱۴ درصد در مجموع سه ماه بود و در بخش فولاد خام به ۸۱ درصد رسید.

واردات فولاد خام که در سه ماهه سال قبل ۳۲ هزار تن بود امسال به ۶ هزار تن رسید.

در حوزه محصولات فولادی هم واردات از ۷۲۲ هزار تن در سه ماه اول سال ۹۵ به ۶۲۳ هزار تن در  سه ماهه ابتدایی امسال رسید.

در امر صادرات در بخش فولاد خام رشد قابل توجهی به ثبت رسید هرچند که رشد بخش محصولات فولادی منفی بود.

فولاد خام صادر شده از کشور یک میلیون و ۶۹۵ هزار تن گزارش شده که رشد ۶۷ درصدی داشته و رشد بخش اسلب ۲۱۱ درصد و رشد بلوم و بیلت ۵ درصد بود.

فولاد خام صادر شده از ایران در مدت مشابه سال قبل یک میلیون و ۱۶ هزار تن گزارش شده است.

محصولات فولادی افت ۵۸ درصدی را در صادرات ثبت کردند و صادراتشان از ۷۱۵ هزار تن به ۳۰۰ هزار تن در سه ماهه اول سال ۹۶ رسید.

بیشترین افت صادرات محصولات فولادی متعلق به صادرات ورق سرد و گرم می باشد. صادراتی ورق گرم ۹۳ درصد و ورق سرد ۹۴ درصد بود. حجم صادرات ورق گرم از ۵۱۲ هزار تن به ۳۴ هزار تن و ورق سرد از ۶۸ هزار تن به ۴ هزار تن رسید.

گزارش انجمن فولاد ایران می افزاید، مصرف ظاهری در بخش فولاد خام افت ۲ درصدی داشته و در بخش محصولات فولادی رشد ۲۰ درصدی داشته است.

مصرف ظاهری فولاد خام در این مدت ۳ میلیون و ۶۲۳ هزار تن گزارش شده و محصولات فولادی ۵ میلیون و ۱۹۳ هزار تن بوده است.

2

تاریخ انتشار : ۷ مرداد ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۶
شناسه مطلب : 13621
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.