هزینه مصرف مواد نسوز در فولادسازی تا چقدر قابل کاهش است؟
با هدف آشنایی و تسلط بیشتر کارشناسان و مدیران واحدهای فولادسازی با عوامل موثر بر کاهش هزینه ها در حوزه مصرف مواد نسوز، آکادمی فولاد ایران با همکاری گروه پاترون اقدام به برگزاری دوره آموزشی کاملا کاربردی تحت عنوان " نسوزکاری و انتخاب مواد نسوز در فولادسازی" می کند.

محمد رضا دانشگر، مدیر آکادمی فولاد ایران در گفتگو با  چیلان  در پاسخ به این سوال که هزینه مصرف مواد نسوز در فولادسازی تا چقدر قابل کاهش است؟ گفت: واقعیت این است که با بکارگیری اصول صحیح انتخاب و استفاده از مواد نسوز، تا چند ده تومان در هر کیلوگرم امکان صرفه جویی در هزینه ها و افزایش قدرت رقابت پذیری در واحدهای فولادی وجود دارد.

دانشگر اضافه کرد: در همین راستا و با هدف آشنایی و تسلط بیشتر کارشناسان و مدیران واحدهای فولادسازی با عوامل موثر بر کاهش هزینه ها در حوزه مصرف مواد نسوز، آکادمی فولاد ایران با همکاری گروه پاترون اقدام به برگزاری دوره آموزشی کاملا کاربردی تحت عنوان ” نسوزکاری و انتخاب مواد نسوز در فولادسازی” کرده است و در این دوره قصد داریم ضمن معرفی انواع مواد نسوز، خواص و کاربرد آن ها، اصول انتخاب مواد نسوز در بخش های مختلف فولاد سازی با توجه به آنالیز حراراتی، شیمیایی و مکانیکی آن ها را آموزش دهیم.

مدیر آکادمی فولاد ایران در خصوص زمان و نحوه برگزاری این دوره آموزشی هم به  چیلان  گفت: این دوره کاربردی طی روزهای سه شنبه ۵ تیرماه تا پنجشنبه ۷ تیرماه به مدت ۳ روز در انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران برگزار می شود و مطابق روال سایر دوره های آکادمی، حداکثر تعداد پذیرش و ثبت نام شرکت کنندگان، ۲۵ نفر است. ضمنا در پایان دوره هم آزمون کتبی برگزار شده و صرفا برای افرادی که شرایط قبولی را احراز کنند، گواهینامه رسمی با هولوگرام انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران صادر می شود. همچنین برای کارخانجات فولادی عضو انجمن، ۵۰ درصد تخفیف و برای سایر اعضاء وابسته انجمن هم ۳۰ درصد تخفیف ویژه در نظر گرفته شده است.

دانشگر خاطر نشان کرد: مدرس این دوره یکی از متخصصان صنعت نسوز کشور، جناب آقای دکتر محسن نوری هستند که با همکاری گروه پاترون، “کتاب انتخاب مواد نسوز برای فولادسازی” را منتشر کرده اند و این کتاب کاربردی هم در پایان دوره به کلیه شرکت کنندگان در این دوره آموزشی تقدیم خواهد شد.

 چیلان  به عنوان تنها حامی رسانه ای آکادمی فولاد ایران و با توجه به تجربیات دوره های برگزار شده پیشین به علاقمندان پیشنهاد می کند قبل از تکمیل ظرفیت ثبت نام در این دوره کاربردی، نسبت به تماس با شماره های ۴-۸۸۵۵۱۷۰۱-۰۲۱ و ثبت نام اقدام نمایند.

nasuz

2

تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۳
شناسه مطلب : 18852
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی