گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ پرواز قیمت‌های شمش و اسلب صادراتی ادامه دارد/ آخرین قیمت‌های فولاد در منطقه CIS
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. در هفته جاری، قیمت میانگین بیلت صادراتی ایران، ۵۵۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته گذشته، رشد قابل توجه ۵ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز با جهش خیره‌کننده ۱۳.۸ درصدی به ۶۱۹ دلار به ازای هر تن رسید.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت میانگین فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته جاری، نسبت به هفته پیش از آن، ۱۳.۸ درصد رشد داشت و اسلب در محدوده ۶۱۵ تا ۶۲۳ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته جاری، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۵۵۵ دلار به ازای هر تن بود که رشد قابل توجه ۵ را نسبت به قیمت‌های ۳ دی نشان می‌دهد.

بازار محصولات فولادی خصوصاً ورق گرم در مناطق مختلف جهان به شدت «داغ» است و قیمت‌ها تا سطح کم‌سابقه‌ای بالا رفته است. این امر تقاضا برای شمش فولادی و اسلب را بالا برده و قیمت‌ها نیز جهش خیره‌کننده‌ای را تجربه کرده است. قیمت فولاد صادراتی ایران به بالاترین میزان از اوایل سال ۲۰۱۸ که متال بولتن درج قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایران را آغاز کرد، رسیده است.

با افزایش قیمت فولاد صادراتی، فرصت بی‌نظیری در اختیار صادرکنندگان شمش و اسلب نظیر #فخوز، #فولاد، #کاوه، #هرمز، #ذوب و … قرار گرفته است و این شرکت‌ها فرصت آن را یافته‌اند تا به درآمد بی‌سابقه‌ای در ماه‌های باقی‌مانده از سال ۹۹ دست یابند. با این حال، متأسفانه زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد که عده‌ای در دستگاه‌های مختلف این بار نگران افزایش قیمت فولاد در بازارهای جهانی شده‌اند و ممکن است با اعمال محدودیت‌ها بر صادرات فولاد و اصرار بر سیاست‌های دستوری در بازار داخلی کاری کنند که این فرصت تاریخی از دست برود.

قیمت فولاد در منطقه CIS که طبق شیوه‌نامه جدید تنظیم بازار فولاد مبنای قیمت‌های فولاد در بورس کالای ایران است نیز در آخرین هفته سال ۲۰۲۰، رشد قابل توجهی را تجربه کرد. آخرین قیمت اسلب صادراتی CIS در بنادر دریای سیاه، در هفته جاری ۶۷۵ تا ۶۸۰ دلار به ازای هر تن بوده است. قیمت بیلت صادراتی CIS نیز به ۶۰۴ دلار به ازای هر تن رسیده است. آخرین قیمت میلگرد صادراتی CIS نیز در این هفته ۶۵۰ تا ۶۷۰ دلار به ازای هر تن است. قیمت ورق گرم CIS نیز به ۷۲۵ تا ۷۵۵ دلار به ازای تن رسیده است.

در نمودار زیر، قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

نمودار قیمت فولاد صادراتی ایران 34

2

تاریخ انتشار : ۱۲ دی ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۶
شناسه مطلب : 34213
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی