مدیرعامل شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران تاکید کرد/ کاهش قابل ملاحظه تولید ناشی از قطعی برق
نادر جعفر یوسفی مدیرعامل شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران در حاشیه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید خوزستان که در محل شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران برگزار شد اظهارداشت: در حال حاضر به واسطه محدودیت های اعمال شده، بخشی از خطوط تولید کارخانجات این گروه فولادی متوقف شده است.

به گزارش  چیلان ، جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان خوزستان با حضور معاون وزیر کشور جناب آقای دین پرست معاون وزیر صمت جناب آقای کشاورز دبیر ستاد تسهیل تولید ملی جناب آقای نیازی نماینده مردم اهواز، دادستان اهواز، رؤسای سازمان تامین اجتماعی ، امور مالیاتی، معاون استاندار، نماینده بانک ملی و رؤسای سازمانها و ادارت دولتی و شرکت های تولیدی و صنعتی استان خوزستان در شرکت گروه ملی صنعتی فود ایران برگزار شد.

نادر جعفر یوسفی مدیرعامل شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران در حاشیه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید خوزستان که در محل شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران برگزار شد اظهارداشت: در حال حاضر به واسطه محدودیت های اعمال شده، بخشی از خطوط تولید کارخانجات این گروه فولادی متوقف شده است.

وی با اشاره به اینکه مجموعه گروه ملی فولاد ایران مشکلات متعددی طی سال های مختلف داشته است بیان داشت: به رغم تلاش های صورت گرفته برای رفع این مشکلات، برخی از موانع مانند محدودیت های ناشی از مصرف برق شرایط را برای این گروه فولادی دشوار کرده است.

یوسفی ادامه داد: محدودهای پیش آمده طی ۲ ماه اخیر، باعث توقف برخی از خطوط کارخانه و یا کاهش تولید شده است و این شرایط ضرر و زیان فراوانی را برای شرکت گروه صنعتی فولاد ایران درپی داشته است.

مدیرعامل شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران یادآورشد: توقف و یا کاهش ظرفیت خطوط تولید به کاهش درآمدهای این شرکت منجر شده است که برای جبران زیان های پیش آمده باید منابع مالی جدیدی ایجاد شود.

وی بیان داشت: یکی از روش ها برای تامین این منابع، ایجاد ارتباط و اتصال گروه ملی صنعتی فولاد ایران با شرکت فولاد خوزستان است؛ این اعتقاد وجود دارد که در صورت ایجاد این ارتباط بین شرکت های بزرگ مانند گروه ملی، فولاد خوزستان و فولاد اکسین ، ارزش افزوده بیشتری ایجاد می شود.

یوسفی یاداورشد: برنامه ریزی در تولید چرخه تولید محصولات فولادی و ایجاد ارزش افزوده در این بخش، قطعا فرصت های شغلی بیشتری را در استان فراهم خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران با اشاره به تشکیل ستاد با حضور تعدادی از اعضای ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید در محل این شرکت گفت: امروزایجاد ارتباط بین گروه های فولادی مستقر در استان حل مشکلات موجود و بهبود تولید نیز مورد تاکید قرار گرفت.

یوسفی با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین خواسته های گروه ملی صنعتی فولاد ایران از ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، تامین مواد اولیه مورد نیاز از شرکت فولاد خوزستان است گفت: یکی دیگر از خواسته های مطرح شده نیز، تسریع و تسهیل صدور کارت بازرگانی این شرکت است تا صادرات محصولات تولیدی گروه ملی به بازارهای جهانی، افزایش یابد.

وی همچنین در پایان خواستار تعیین تکلیف و تقسیط ۵ ساله بدهی های ریالی و ارزی بانکی گذشته، تنفس ۶ ماهه و تقسیط بدهی های گذشته برق وجلب حمایت سازمان تأمین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی در خصوص بدهی های گذشته جهت تسریع و تسهیل در صدور کارت بازرگانی این شرکت، تا افزایش صادرات محصولات تولیدی گروه ملی به بازارهای جهانی،شد.

2

تاریخ انتشار : ۸ مرداد ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۰
شناسه مطلب : 37124
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی