گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ افزایش قیمت شمش با تقاضای مشتریان آسیایی
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران، ۶۳۶.۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، افزایش ۲.۵ دلاری یا ۰.۴ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۶۸۳ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن کاهش ۷ دلاری یا ۱ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته ۱ درصد کاهش یافت و اسلب در قیمت ۶۷۸ تا ۶۸۸ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۶۳۵ تا ۶۳۸ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌ نسبت به قیمت‌های ۲۴ شهریور، رشد ۰.۴ درصدی را نشان می‌دهد.

تقاضای خوب از طرف مشتریان آسیایی باعث شد تا قیمت شمش فولادی صادراتی ایران برای سومین هفته متوالی افزایش یابد. در یک ماه گذشته، قیمت بیلت صادراتی ایران تحت تأثیر روند نزولی قیمت‌ها در بازار جهانی فولاد قرار نگرفته اما قیمت اسلب صادراتی ایران از کانال ۷۰۰ دلاری عقب‌نشینی کرده است.

متال بولتن گزارش داده که فولاد خوزستان در هفته گذشته یک محموله بیلت با قیمت فوب ۶۳۵ دلار به ازای هر تن برای حمل در ماه نوامبر فروخته است.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

فولاد صادراتی ایران 20

2

تاریخ انتشار : ۳ مهر ماه ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۳
شناسه مطلب : 38241
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی