گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ قیمت شمش فولادی صادراتی ۱۵ دلار کاهش یافت
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران، ۶۳۲.۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش ۱۵ دلاری یا ۲.۳ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۶۴۷.۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن کاهش ۱۲.۷ دلاری یا ۱.۹ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته ۱.۹ درصد کاهش یافت و اسلب در قیمت ۶۴۰ تا ۶۵۵ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۶۲۰ تا ۶۴۵ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌ نسبت به قیمت‌های ۵ آبان، کاهش ۲.۳ درصدی را نشان می‌دهد.

کاهش قیمت فولاد در چین در هفته گذشته، کاهش قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران را درپی داشت. یک محموله ۴۰ هزار تنی اسلب برای حمل در ماه دسامبر با قیمت ۶۴۰ دلار به ازای هر تن به مشتریانی در جنوب شرق آسیا فروخته شد. یک محموله دیگر از اسلب صادراتی ایران نیز در قیمت ۶۵۵ دلار به ازای هر تن معامله شد.

در هفته گذشته، یک محموله ۵۰ هزار تنی شمش فولادی صادراتی ایران نیز با قیمت ۶۲۰ دلار به ازای هر تن به جنوب شرق آسیا صادر شد. کاهش تقاضا در چین در کل کاهش قیمت فولاد میانی در نقاط مختلف دنیا را درپی داشته و قیمت فولاد صادراتی ایران نیز به همین خاطر هفته گذشته کاهش یافت.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

فولاد صادراتی ایران 25

2

تاریخ انتشار : ۱۵ آبان ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۷
شناسه مطلب : 39055
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی