گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ قیمت شمش فولادی به پایین‌ترین میزان در ۶ ماه گذشته رسید
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران، ۵۹۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش ۳۷.۵ دلاری یا ۵.۹ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۶۴۰ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن کاهش ۷.۵ دلاری یا ۱.۲ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته ۱.۲ درصد کاهش یافت و اسلب در قیمت ۶۴۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۶۱۵ تا ۵۷۵ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌ نسبت به قیمت‌های ۱۲ آبان، کاهش ۵.۹ درصدی را نشان می‌دهد.

قیمت بیلت صادراتی ایران در هفته گذشته به پایین‌ترین میزان در بیش از ۶ ماه گذشته رسید. آخرین بار در اوایل اردیبهشت امسال، قیمت شمش فولادی صادراتی ایران در محدوده زیر ۶۰۰ دلار به ازای هر تن قرار داشته است.

کاهش شدید قیمت محصولات تخت و طویل فولادی در بازارهای آسیایی، خصوصاً چین، علت کاهش قیمت فولاد میانی صادراتی ایران بوده است. به‌عنوان مثال، هفته گذشته قیمت ورق گرم در معاملات آتی بورس شانگهای به پایین‌ترین میزان از ماه دسامبر ۲۰۲۰ رسید.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

قیمت فولاد صادراتی ایران 26

2

تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۸
شناسه مطلب : 39166
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.