واکنش مثبت قیمت شمش صادراتی ایران به کف حمایتی خود + روند قیمت فولاد صادراتی ایران و CIS
در هفته گذشته میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران 458.5 دلار در هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، افزایش حدود 10 دلاری را نشان می‌دهد.

به گزارش  چیلان ، به نقل از متال بولتن، در هفته گذشته میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران ۴۵۸.۵ دلار در هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، افزایش حدود ۱۰ دلاری را نشان می‌دهد.
قیمت اسلب صادراتی ایران نیز که طی چند هفته اخیر در سطح ۴۲۰ دلار در هر تن اعلام شده بود، با کاهش ۲۰ دلاری به ۴۰۰ دلار رسید که یک کف جدید برای این محصول است.

 چیلان  در تحلیل هفته گذشته خود اشاره کرده بود که قیمت بیلت صادراتی ایران فقط ۹ دلار تا شکست کف حمایتی خود در یک سال اخیر فاصله دارد. در هفته ای که گذشت، قیمت شمش صادراتی ایران در محدوده ۴۵۰ دلار حمایت شد و روند صعودی به خود گرفت که با توجه به کف سازی قیمت شمش CIS به نظر می رسد نمی تواند در هفته های متوالی ادامه دار باشد.

در هفته گذشته قیمت شمش CIS در ادامه روند نزولی خود، از ۴۸۵ دلار به ۴۹۰ دلار به ازای هر تن رسید. قیمت اسلب صادراتی CIS هم فقط ۷.۵ دلار کاهش داشت. بعد از کاهش ۵۰ دلاری قیمت اسلب CIS در اوایل آبان ماه، ۳ هفته است که قیمت این محصول در محدوده ۴۲۰-۴۳۰ دلار قرار گرفته که با توجه به فاصله ۷ دلاری باقیمانده تا کف قبلی، به نظر می رسد قیمت اسلب CIS در حال کف سازی برای آغاز یک روند صعودی است.

9

2

تاریخ انتشار : ۵ آذر ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۷
شناسه مطلب : 45584
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی