گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ افزایش قیمت ۱۵ دلاری بیلت در هفته گذشته + نمودار
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. به نقل از متال بولتن، در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران ۴۷۸.۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، افزایش ۱۵ دلاری معادل ۳.۲ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۴۳۰ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن تغییری را نشان نمی‌دهد.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته تغییری نداشت و اسلب در قیمت ۴۳۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۴۷۷ تا ۴۸۰ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌‌‌ها نسبت به قیمت‌های ۲۰ مهر، افزایش ۳.۲ درصدی را نشان می‌دهد.

قیمت شمش صادراتی ایران نسبت به کف آن در سال جاری ۸.۷ درصد افزایش یافته با این وجود قیمت‌ها هنوز تا برگشت به سطوح قابل قبول فاصله دارد.

قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که در هفته گذشته قیمت شمش صادراتی CIS از ۵۳۰ دلار به ۵۲۰ دلار به ازای هر تن رسید و کاهش ۱.۹ درصدی را تجربه کرد. قیمت اسلب صادراتی CIS نیز با افزایش ۱.۶ درصدی به ۴۷۸ تا ۴۹۲ دلار به ازای هر تن رسید.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

فولاد صادراتی ایران 69

2

تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۳
شناسه مطلب : 44731
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی