گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ کاهش ۱۰ دلاری قیمت شمش فولادی + نمودار
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران، ۵۸۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش ۱۰ دلاری یا ۱.۷ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۶۳۰ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن کاهش ۱۰ دلاری یا ۱.۶ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته ۱.۶ درصد کاهش یافت و اسلب در قیمت ۶۲۰ تا ۶۴۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۵۸۵ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌ نسبت به قیمت‌های ۱۹ آبان، کاهش ۱.۷ درصدی را نشان می‌دهد.

متال بولتن گزارش داده است که کاهش تقاضا برای فولاد میانی در آسیا، خصوصاً چین، باعث شده تا تجاری که شمش فولادی ایران را می‌فروشند، به بازار مصر روی بیاورند. هفته گذشته یک محموله ۵۰ هزار تنی بیلت صادراتی ایران با قیمت سی‌اف‌آر ۶۵۵ دلار به ازای هر تن، قیمت فوب ۵۸۵ دلار به ازای هر تن به مشتریانی در مصر فروخته شده است. کاهش تقاضا و کاهش قیمت‌ها در بازار فولاد آسیا در هفته‌های اخیر کاهش قیمت بیلت و اسلب صادراتی ایران را درپی داشته است.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

قیمت فولاد صادراتی ایران 27

2

تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ماه ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۹
شناسه مطلب : 39321
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی