تشریح طرح ها، پروژه ها و وضعیت هلدینگ صنایع و معادن غدیر
دکتر سید ابوتراب فاضل طی گفتگویی طرح ها، پروژه ها و وضعیت هلدینگ صنایع و معادن غدیر را تشریح کرد.

به گزارش  چیلان ، سید ابوتراب فاضل گفت: مجتمع فولاد غدیر نی ریز جزو یکی از ۸ طرح تولید فولاد سازی کشور فارس است که با هدف تولید سالانه ۸۰۰هزار تن آهن اسفنجی استان فارس و شهرستان نی ریز احداث شده و به بهره برداری رسیده است.

فاضل گفت جهت تکمیل زنجیره فولاد در نی ریز واحد گندله سازی به ظرفیت ۳/۵ میلیون تن را در دستور کار داریم که عملیات اجرایی آن هفته آینده همزمان با مبعث حضرت رسول اکرم آغاز می شود وی گفت همچنین تا پایان خرداد ماه ۱۴۰۱ کارخانه فولاد سازی یک میلیون تن نی ریز به بهره برداری خواهد رسید و در نی ریز ذوب خواهیم گرفت.

فاضل در ادامه گفت: اقدام جهت احداث کارخانه کلاف به ظرفیت ۴۰۰هزار تن در قالب شرکت فولاد آلیاژی ایران از دیگر برنامه های سرمایه گذاری هلدینگ است که تولید محصولات کلافی با سایز ۵ تا ۲۰ میلی‌متر را انجام خواهد داد عملیات اجرایی این پروژه با سرمایه گذاری حدود ۳۵ میلیون یورو هفته آینده در مجموعه فولاد آلیاژی آغاز به کار خواهد کرد.

وی افزود: کسب امتیاز بهره برداری از معادن چهارگانه مس سمنان، برنده شدن در مزایده فسفات چرام استان کهگیلویه و بویراحمد، برنده شدن در مزایده معدن سنگ آهن گزستان استان یزد، برنده شدن در مزایده معدن طلای خونیک استان خراسان جنوبی، احیاء پروژه طلا جنگ سر استان آذربایجان غربی از دیگر دستاورد های هلدینگ است.

گفتنی است که شرکت بین المللی توسعه صنایع و معادن غدیر با نماد “وکغدیر” در بازار بورس تهران درج نماد شده است.

2

تاریخ انتشار : ۴ اسفند ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۹
شناسه مطلب : 41236
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی