فوری و مهم؛کل محصولات فولادی از جدول عوارض صادراتی حذف شدند/ عوارض شمش و آهن اسفنجی به ۲ درصد و عوارض اسلب به ۵ درصد کاهش یافت + سند
مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت اصلاحیه جدید جدول عوارض صادراتی را به دفتر مقررات صادرات و واردات این وزارتخانه ابلاغ کرد. طبق این اصلاحیه، عوارض صادراتی شمش فولادی (بیلت) به ۲ درصد و عوارض صادراتی اسلب به ۵ درصد کاهش یافت. عوارض صادراتی محصولات تخت و طویل (انواع ورق فولادی و میلگرد و تیرآهن) نیز به موجب این اصلاحیه به‌طور کامل حذف شد. در اصلاحیه‌های قبلی برخی محصولات فولادی از جدول عوارض حذف شده بودند و با این اصلاحیه جدید، دامنه حذف عوارض به کل محصولات فولادی رسید.

به گزارش  چیلان ، مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت اصلاحیه جدید جدول عوارض صادراتی را به دفتر مقررات صادرات و واردات این وزارتخانه ابلاغ کرد. طبق این اصلاحیه، عوارض صادراتی شمش فولادی (بیلت) به ۲ درصد و عوارض صادراتی اسلب به ۵ درصد کاهش یافت. عوارض صادراتی محصولات تخت و طویل (انواع ورق فولادی و میلگرد و تیرآهن) نیز به موجب این اصلاحیه به‌طور کامل حذف شد. در اصلاحیه‌های قبلی برخی محصولات فولادی از جدول عوارض حذف شده بودند و با این اصلاحیه جدید، دامنه حذف عوارض به کل محصولات فولادی رسید.

این اصلاحیه آخرین ویرایش جدول عوارض صادراتی زنجیره فولاد خواهد بود، چرا که این عوارض برای شرایط بحرانی (جهش قیمت‌ها به دلیل جنگ اوکراین) تدوین شده بود و از ابتدا نیز دوره آن تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۱ اعلام شده بود. با توجه به کاهش قیمت‌های جهانی فولاد و اعتراضات سنگین شرکت‌های زنجیره آهن و فولاد و تشکل‌های صنفی تخصصی، به‌نظر می‌رسد که ستاد تنظیم بازار برنامه‌ای برای تمدید عوارض صادراتی ندارد.

مطابق اصلاحیه جدید، عوارض صادرات گندله و آهن اسفنجی نیز به ۲ درصد کاهش یافته است.

آخرین جدول عوارض صادراتی را ببینید:

1 332 2 348

 

2

تاریخ انتشار : ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۱
شناسه مطلب : 42128
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی