گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ کاهش ۶۰ دلاری نرخ اسلب صادراتی در نتیجه ارزان‌فروشی روس‌ها + نمودار
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. به نقل از متال بولتن، در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران، ۵۵۷.۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، افزایش ۲.۵ دلاری، معادل ۰.۴ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۵۷۰ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش ۶۰ دلاری معادل ۹.۵ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته ۹.۵ درصد کاهش یافت و اسلب در قیمت ۵۶۰ تا ۵۸۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۵۴۵ تا ۵۷۰ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌ نسبت به قیمت‌های خرداد، حاکی از افزایش ۰.۴ درصدی است.

از زمان آغاز جنگ اوکراین و تحریم دولت روسیه توسط کشورهای غربی، حجم زیادی از اسلب تولیدی روسیه با قیمت ارزان راهی بازارهای آسیایی شده است و ارزان‌فروشی روسیه یکی از دلایل کاهش شدید قیمت اسلب صادراتی ایران در هفته‌های اخیر بوده است. کاهش تقاضای چینی‌ها و رکود اقتصاد جهانی علت دیگر کاهش قیمت‌ها در بازار جهانی فولاد بوده است.

قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که در هفته گذشته قیمت اسلب صادراتی CIS با کاهش ۸.۹ درصدی به ۵۶۰ تا ۵۷۰ دلار به ازای هر تن رسید که پایین‌تر از قیمت اسلب صادراتی ایران است. قیمت شمش صادراتی CIS نیز از ۶۰۳ دلار به ازای هر تن به ۵۹۸ دلار رسید.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

قیمت فولاد صادراتی ایران 51

2

تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۲
شناسه مطلب : 42572
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی